Jakub Urbański: Nie tylko „Lejde”! Sekrety gwiazdy disco polo

Michał Wójtowicz

Jakub Urbański, znany też jako wokalista zespołu Playboys, to nie tylko fenomen sceny disco polo. Chcesz poznać prawdziwą twarz Kuby? Oto fakty z jego życia prywatnego i kariery oraz kilka mało znanych ciekawostek!

Znamy go z hitów, które podbijają polskie parkiety. Ale kim naprawdę jest Jakub Urbański? Zaraz odkryjesz jego domowe zacisze, życie z rodziną i to, co sprawia, że jego kariery nie da się zatrzymać!

Z Radomia na szczyty list przebojów

Urodzony i wychowany w Radomiu, Jakub Urbański to niezwykła postać polskiej sceny disco polo. Niewielu z jego fanów wie, że jest absolwentem Wydziału Artystycznego na UMCS w Lublinie, gdzie studiował jazz i muzykę estradową. Czyżby nauka miała wpływ na jego karierę? Z pewnością!

Życie prywatne

Jakub Urbański nie jest już do wzięcia! Od 2015 roku jest w szczęśliwym małżeństwie z Eweliną. Mają dwie urocze córeczki. Ewelina i Jakub świętowali niedawno siódmą rocznicę ślubu w Turcji, gdzie wypoczywali razem z dziećmi. To jest celebryckie #familygoals!

Instagram

Kuba lubi pokazywać swoje życie w social mediach. Na Instagramie możemy podziwiać nie tylko zdjęcia z tras koncertowych, ale i wnętrza jego domu.

Przeboje, które wszyscy znamy

Jakub Urbański nie oszczędza nas jeśli chodzi o hity! „Lejde”, „Fajna jest ta dziewczyna”, czy „Zwariowałem” to utwory, które od razu wpadają w ucho. Najnowszy singiel „Bahamy, morze, Miami” zdobył już 10 milionów odtworzeń. Nie ma co, Kuba ma nosa do hitów!

Platynowe płyty i social media

Kuba to nie tylko twarz, ale i biznesmen. Jego piosenki zdobywają platynowe płyty, jak na przykład „Zwariowałem” czy „Ja w to nie wierzę”. W mediach społecznościowych też nie próżnuje. Jego konta na Facebooku i Instagramie mają tysiące obserwujących, gdzie dzieli się chwilami nie tylko z życia zawodowego, ale również prywatnego.

Ciekawostki, które musisz znać!

  • Kuba urodził się 19 grudnia 1989 roku – czyli w tym roku będzie świętował 34. urodziny.
  • Ostatni sezon koncertowy był dla niego wyjątkowo pracowity, ale zawsze znajduje czas dla rodziny.
  • Jego singiel „Zwariowałem” pokrył się czterokrotną platyną, sprzedając się w nakładzie 60 tysięcy kopii!

Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „PLAYBOYS – Bahamy, Morze, Miami (Oficjalny teledysk) NOWOŚĆ DISCO POLO 2022” via YouTube.com – Vanila RecordsZobacz także:
Archiwum: wrzesień 2023

Popularne wpisy: