Emma Watson – wykształcenie zaskakuje. Gwiazda zadbała o edukację!

Michał Wójtowicz

Jakie jest wykształcenie Emmy Watson? Gwiazda jest równie ambitna, jak kreowana przez nią Hermiona. Odpowiadamy na pytanie, jakie szkoły ukończyła aktorka.

emma watson wykształcenie

Emma Watson to nie tylko aktorka znana z roli Hermiony Granger, ale także ambitna studentka i kobieta z misją. Jej ścieżka edukacyjna jest pełna niespodzianek i ciekawostek. W artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie, jakie jest wykształcenie Emmy Watson!

Emma Watson – wykształcenie. Co o nim wiemy?

Młoda Emma spędziła swoje dzieciństwo w urokliwym Oxfordshire, gdzie zdobywała pierwsze edukacyjne laury. Kształciła się w The Dragon School, by później kontynuować naukę w Headington School. Jednak jej naukowa podróż nie kończyła się tam. Emma postanowiła rozszerzyć horyzonty i przeniosła się za ocean, aby podjąć studia na prestiżowym Uniwersytecie Browna w USA. Tam zgłębiała tajniki literatury angielskiej, równocześnie nie zapominając o swoim rodzimym Oxfordzie. 

To nie koniec przygody z nauką Emmy Watson! Wykształcenie jest dla niej ważniejsze od kariery. Dlatego, jak donosi brytyjski „Independent”, aktorka postanowiła zdobyć tytuł magistra. We wrześniu 2023 rozpoczyna studia z kreatywnego pisania na Uniwersytecie Oksfordzkim.

Za kulisami sławy – ciekawostki o Emmie

Zanim świat poznał ją jako Hermionę, młoda Watson podążała za swoją pasją aktorstwa, występując w szkolnych przedstawieniach. Jej babka odegrała kluczową rolę, zachęcając ją do udziału w castingu do serii o Harrym Potterze. Była to decyzja, która zmieniła jej życie.

Poza aktorstwem  jej talent objawiał się też w innych dziedzinach. W wieku zaledwie siedmiu lat zdobyła główną nagrodę w konkursie poetyckim. Swoją wszechstronność potwierdzała również jako modelka dla brytyjskiej marki Burberry. Emma nie była tylko aktorką i studentką, ale również aktywistką. Zaangażowała się w akcję HeForShe pod egidą ONZ, promującą równouprawnienie i prawa kobiet.

Zawsze była wszechstronną osobowością, zdobywającą serca fanów swoim talentem, inteligencją i zaangażowaniem w ważne społeczne sprawy. Istotne jest dla niej także zdobycie wykształcenia. Emma Watson, ikona swojego pokolenia, zaskakuje nie tylko talentem, ale i determinacją w dążeniu do wiedzy i samorealizacji.

Fot. główna: Mars Films via Wikipedia, CC BY 3.0Zobacz także:
Archiwum: wrzesień 2023

Popularne wpisy: