Natalie Portman – wykształcenie, które odebrała gwiazda Hollywood!

Kaja Nowacka

Co wiemy o Natalie Portman? Wykształcenia gwieździe może pozazdrościć niejeden student. Zdecydowała się na studia, będąc już uznaną aktorką! Chcesz wiedzieć, jaki kierunek ukończyła? Przeczytaj artykuł!

natalie portman wykształcenie

Natalie Portman – wykształcenie. Aktorka z dyplomem Harvarda

W świecie show-biznesu rzadko kto decyduje się na żmudne studia, zwłaszcza jeśli zdobył już uznanie. Tym bardziej imponujące jest wykształcenie Natalie Portman! W 1999 roku, gdy już była rozpoznawalna w Hollywood, postanowiła zasiąść w uczelnianej ławie. Wybrała psychologię, kierunek niecodzienny dla gwiazdy kina, na prestiżowym Uniwersytecie Harvarda. Studia ukończyła z tytułem licencjata.

Kim jest Natalie Portman poza światłem reflektorów?

Natalie łączyła dwie role – studentki i aktorki. Mimo tego, że musiała godzić naukę i karierę filmową, zawsze była wierna sobie. O tym przekonali się studenci Harvardu, którzy mieli okazję posłuchać jej przemówienia.

Podczas swojego wystąpienia, Natalie opowiedziała o doświadczeniach jako studentki. Przyznała, że początkowo bała się, że popełnia błąd. Czyżby to uczucie, które zna każdy student, spotkało i cenioną gwiazdę Hollywood? Ale zamiast poddać się strachowi, Natalie postawiła na rozwój. Poradziła słuchaczom, by nie dążyli na siłę do bycia najlepszymi, a skupili się na stałym rozwoju. Słowa godne psychologa, prawda?

Nie ma wątpliwości, że wykształcenie Natalie Portman to dowód na to, że ta gwiazda jest nie tylko piękna. A jej historia świadczy o tym, że warto dążyć do swoich marzeń, niezależnie od tego, co mówią inni. Zawsze trzeba być sobą, nawet jeśli ludzie wokół uważają inaczej.

Konsekwencja i skromność Natalie Portman imponuje, zwłaszcza że już w bardzo młodym wieku stała się rozpoznawalna. Sławę przyniósł jej debiut w filmie Luca Bessona „Leon Zawodowiec”, w którym grała u boku Jeana Reno. Na swoim koncie ma również rolę w sadze „Gwiezdne wojny”, a także Oscara za film „Czarny łabędź”. Natalie Portman spełnia się nie tylko jako aktorka. Nie wszyscy wiedzą, że próbuje swoich sił po drugiej stronie kamery – jako scenarzystka, reżyserka oraz producentka! Prywatnie jest żoną tancerza Benjamina Millepieda, z którym ma dwoje dzieci (córkę Amalię oraz syna Alepha).

Fot. Główne: Jacque fresco via Wikipedia, CC BY-SA 3.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: