Dan Bilzerian – majątek. Poker, Instagram, biznes i kino 

Aleksandra Nabierzyńska

Wielu facetów chciałoby żyć tak, jak w swoich mediach społecznościowych pokazuje Dan Bilzerian. Majątek rzędu $etek milionów pozwala zaspokoić chyba wszystkie hedonistyczne zachcianki. Jednak skąd ma pieniądze? Przeczytaj i oceń, czy gra czysto!

dan bilzerian majątek

Dla Dana Bilzeriana majątek wydaje się przede wszystkim sposobem na wygodę i przyjemności. A skoro dobre rzeczy kosztują, musi też pracować na swoje bogactwo. Czy jego zamożność wynika z talentu, wysiłku i zasłużonych sukcesów? A może wszystko zawdzięcza tacie i urodzeniu się pod szczęśliwą gwiazdą? Poznaj szczegóły!

Skąd pochodzi majątek Dana Bilzeriana?

Na ten temat są największe rozbieżności. Sam Dan Bilzerian twierdzi, że dorobił się przede wszystkim na grze w pokera. Do tego monetyzuje swoją popularność w internecie (33,2 mln obserwujących na Instagramie), zagrał w kilku filmach jako aktor i kaskader. Odnosi też sukcesy w biznesie i dzięki swojej firmie pomnaża majątek.

Dan Bilzerian jest właścicielem firmy Ignite, która sprzedaje najbardziej „męskie” produkty różnego typu – w swojej ofercie miała już m.in. papierosy elektroniczne, oleje CBD, wódkę, wodę butelkowaną dla aktywnych i nie tylko. Chodzą słuchy, że przedsiębiorstwo nie zawsze przynosi zyski. 2019 rok miało zakończyć z 50-milionową stratą, podobno z powodu ogromnych wydatków na powierzchnie biurowe. Ale skoro firma zarejestrowana w Szwecji nadal funkcjonuje, najwyraźniej przetrwała kryzys i wyszła na prostą. Obecnie w asortymencie dominują saszetki nikotynowe oraz filtry i wkłady do e-papierosów.

Tata Paul i syn Dan Bilzerian. Drugie dno historii bogactwa celebryty

Źródło majątku Dana Bilzeriana jest tematem wielu kontrowersji. Niektórzy uważają, że Brandon mógł uczestniczyć w turniejach i prowadzić tak chętnie śledzone życie playboya głównie dzięki spuściźnie po swoim ojcu. Paul Bilzerian, były biznesmen, został skazany w 1989 roku za przestępstwa finansowe i trafił do więzienia, miał też oddać 62 miliony dolarów, lecz zamiast zwrócić rządowi Stanów Zjednoczonych nieuczciwie zarobione pieniądze, sprytnie wytransferował majątek i w 1991 r. ogłosił bankructwo. W sumie wyegzekwowano od niego jedynie 4 mln USD. 

Dan Bilzerian – majątek, zarobki, znane i szacunkowe sumy

Media po raz pierwszy zainteresowały się jego bogactwem w 2013 roku. Wtedy wyceniono go na 50 milionów dolarów. Największa kwota pojawiła się w zestawieniach za 2022 r. – 250 mln USD, choć w tym samym czasie część źródeł podawała sumy znacznie mniejsze. Obecnie serwis CelebrityNetWorth szacuje majątek Dana Bilzeriana na 200 milionów dolarów (dane z czerwca 2023 r.).

A ile zgarniał gwiazdor przy pokerowym stole? Wiadomo, że w 2009 r. podczas World Series of Poker wygrał 36 626 dolarów. Całą imprezę zakończył na 180. miejscu. Kolejne sumy pochodzą już nie z oficjalnych zestawień, a wywiadów z Bilzerianem. Podobno w 2014 r. karty przyniosły mu okrągłe 50 milionów, a największa pojedyncza wypłata wyniosła 12,8 mln dolarów. Aczkolwiek wiele osób podaje w wątpliwość wiarygodność tych kwot.

Z czego znany jest Dan Bilzerian?

Majątek celebryty budzi równie duże kontrowersje, co jego osoba. Dan Bilzerian zdobył popularność dzięki mediom społecznościowym i pokazywaniu ekstrawaganckiego stylu życia. Pokazuje luksus, piękne kobiety, imprezy… a przy tym wszystkim nie stroni od mocnych komentarzy. Dla wielu osób Dan Bilzerian jest ucieleśnieniem mężczyzny w najlepszym starym stylu. Przeciwnicy dostrzegają w nim seksizm, przedmiotowe traktowanie kobiet, nietolerancję – lista zarzutów jest bardzo długa.

Jego styl życia jest tak szalony, że Dan miał trzy zawały serca przed ukończeniem 32. roku życia. Nieco mniejszy wpływ na rozpoznawalność Bilzeriana miała kariera filmowa – na ekranie pojawiał się jako kaskader i aktor. W jego filmografii są takie tytuły, jak:

  • „Olimp w ogniu”;
  • „Ocalony”;
  • „Inna kobieta”;
  • „Uciekający kociak 2”;
  • „Bez litości”.

Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „Dan Bilzerian’s Official PSA” via YouTube.com – Dan BilzerianZobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: