Steven Seagal – majątek. Wzloty i upadki gwiazdora kina akcji

Kaja Nowacka

W latach 90. wiele dzieciaków chciało być takich, jak Steven Seagal. Majątek nie miał tu nic do rzeczy – chodziło o umiejętności walki. A ile zarobił na nich sam zainteresowany? Zobacz, co publikowały media na ten temat!

steven seagal majątek

Wielkość majątku Stevena Seagala raczej nie zaimponowałaby największym krezusom Hollywood. Ale też aktora trudno uznawać za gwiazdę największego formatu. Nawet jeśli sumiennie zapracował sobie na status ikony i stałe miejsce w historii kina akcji. Skoro jego bogactwo jest warte mniej, niż dzisiejsza gaża dla najlepszych za jeden film, nie można mówić o wielkim sukcesie finansowym.

Skąd pochodzi majątek Stevena Seagala?

Jako aktor, producent filmowy, a także muzyk Seagal osiągął większe i mniejsze sukcesy, które przekładały się na jego dochody. W świecie filmu zaistniał dzięki znajomości sztuk walki. W jakim stopniu? To jedna z kontrowersji, które towarzyszą jego osobie. Miał trenować i imponować umiejętnościami w zakresie:

  • aikido;
  • judo;
  • karate;
  • kendo;
  • kung-fu.

Ale to tylko część historii. Steven Seagal nie ograniczał się do świata rozrywki. Wprowadził na rynek własną markę napojów energetycznych, wodę po goleniu, a nawet uprawiał winogrona do produkcji wina Cabernet. Jego interesy obejmowały również farmę lawendy, z której surowce wykorzystywane były do produkcji olejków terapeutycznych.

Steven Seagal – majątek, zarobki, znane i szacunkowe sumy

Majątek Stevena Seagala szacowany jest na około 16 milionów dolarów – dane CelebrityNetWorth – ale z dużym prawdopodobieństwem to nie całość. Jego bogactwo obejmuje także nieruchomości w USA, w tym domy w Luizjanie, Kolorado i Kalifornii. Do tego trzeba dodać wynagrodzenie i inne korzyści, jakie otrzymuje od czasu przeprowadzki do Rosji. Część internautów uważa, że to uszczuplające się zasoby finansowe skłoniły przebrzmiałą legendę do takiego kroku.

Jeszcze niedawno majątek Seagala wyceniano na ponad 30 milionów dolarów. Jak to się stało, że stracił ponad połowę swojego bogactwa? Najwidoczniej nie wszystkie inwestycje okazały się trafione. Do tego doszła afera związana z promowaniem przez aktora kryptowaluty Bitcoiin2Gen – akcja w mediach społecznościowych nie została przeprowadzona zgodnie z prawem. Aktor zapłacił karę (ponad 300 tys. USD) bez przyznawania się do winy, jednak jego reputacja została ponownie nadszarpnięta.

Z czego znany jest Steven Seagal?

Majątek aktora nie należy do największych w branży. Nie należał do najlepiej opłacanych – nawet w swoich latach świetności – i być może mocno cierpiało na tym jego ogromne ego. Co rekompensował sobie na różne sposoby. Steven Seagal jest powszechnie znany z roli aktora kina akcji. W swojej filmografii ma takie „hity”, jak:

  • „Nico – Ponad Prawem”;
  • „Patriota”.
  • „Liberator”;
  • „Krytyczna decyzja”;
  • „W morzu ognia”.

Przełom lata 80. i 90. to okres największych sukcesów w jego karierze filmowej. Seagal twierdził, że w przeszłości pracował dla CIA, co niewątpliwie wpłynęło na jego popularność – skłonność do koloryzowania to kolejny znak rozpoznawczy. Twierdził między innymi, że aikido uczył się od samego Morihei Ueshiby (z którym praktycznie nie miał szans się spotkać przed jego śmiercią) czy pokonałby zawodowych zawodników sportów walki pomimo różnicy wieku.

Fot. główna: Gage Skidmore via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: