Tom Cruise – majątek. Ile zarabia najlepiej opłacany gwiazdor Hollywood?

Aleksandra Nabierzyńska

Dla przeciętnego widza majątek Toma Cruise’a będzie czymś niewyobrażalnym. Aktor nie tylko umiejętnie dobiera kolejne propozycje, ale też gwarantuje sobie procent z zysków lub nawet przychodów. Sprawdź, ile się dorobił dzięki swojej pozycji i uwielbieniu fanów!

tom cruise majątek

W porównaniu z obecnymi gażami aktora, pierwsze zarobki rzędu 15 tys. za rolę wydają się śmieszne. Mimo dość skromnych pod względem finansowym początków, nasz bohater zrobił fantastyczną karierę. Chyba wszyscy kinomani wiedzą, kim jest Tom Cruise. Majątek jest ściśle powiązany z sukcesami i jego skalą. A ostatnie lata były dla gwiazdora wyjątkowo udane.

Skąd pochodzi majątek Toma Cruise’a?

Majątek Toma Cruise’a pochodzi przede wszystkim z astronomicznych gaż za jego role filmowe. Jest nie tylko aktorem, ale też producentem filmowym. Warto zauważyć, że twarz gwiazdora praktycznie w ogóle nie pojawia się w globalnych kampaniach reklamowych. Cruise najwidoczniej woli zaangażować się promocją swoich filmów, niż jakichkolwiek innych produktów.

Wielu aktorów zarabia duże pieniądze, ale Tom Cruise zdecydowanie wykracza poza te ramy. Jego umiejętności, połączone z inteligencją biznesową, sprawiają, że wartość jego kontraktów filmowych osiąga astronomiczne sumy. Przykład? Jego udział w „Top Gun: Maverick” z 2022 roku, gdzie nie tylko wystąpił, ale był również producentem filmu, przyniósł mu gażę w wysokości od 100 do 200 milionów dolarów. W kontrakcie miał zapewnić sobie 12,5 mln podstawy plus 10% przychodów (całych, nawet zanim zwróciłyby się koszty produkcji). A na liczniku produkcji jest już ponad 1,5 mld USD zysków.

Oczywiście nie był to jedyny film, który przyczynił się do wzrostu majątku Toma Cruise’a. Za „Wojnę Światów“ zarobił ponad 100 milionów dolarów, gwarantując sobie 20% zysków z filmu, które przekroczyły 500 milionów dolarów. Niezły wynik, prawda? Kolejne miejsca na liście jego najbardziej dochodowych produkcji zajmują filmy z serii „Mission: Impossible”.

Tom Cruise – majątek, zarobki, znane i szacunkowe sumy

Teraz, kiedy już wiemy, jak Tom Cruise zdobywa swoje bogactwo, warto przyjrzeć się konkretnym liczbom. Serwis CelebrityWorthNet oszacował jego cały majątek na 650 milionów dolarów. Te liczby są naprawdę niesamowite, ale nie zapominajmy, że w skład majątku Cruise’a wchodzą nie tylko jego zarobki filmowe. Posiada również:

  • liczne nieruchomości o wartości dziesiątek milionów;
  • luksusowe samochody;
  • zegarki;
  • markowe ubrania i wiele innych dóbr.

Do tej pory filmy z udziałem Toma Cruise’a wygenerowały łącznie 11,5 miliarda dolarów zysków. Nic dziwnego, że stał się jednym z najbogatszych aktorów Hollywood. A „Forbes” uznał go za najbardziej wpływowego człowieka w całym show-biznesie.

Z czego znany jest Tom Cruise?

Majątek niewyobrażalnej wielkości to tylko „miły efekt uboczny” jego działalności artystycznej i biznesowej. Tom Cruise to amerykański aktor i producent filmowy, którego nazwisko jest synonimem sukcesu w Hollywood. Początki wielkiej kariery aktora wiążą się z filmem „Ryzykowny interes” z 1983 roku, który przyniósł mu nominację do Złotego Globu. Jednak prawdziwą światową sławę zdobył rolą pilota Mavericka w filmie „Top Gun” z 1986 roku. Niedawna kontynuacja okazała się strzałem w dziesiątkę.

Cruise został czterokrotnie nominowany do Oscara – trzy razy jako aktor i raz jako producent. 16 października 1986 roku otrzymał własną gwiazdę w Alei Gwiazd w Los Angeles znajdującą się przy 6912 Hollywood Boulevard.

Tom Cruise jest znany nie tylko ze swojej kariery filmowej – jego życie prywatne jest często tematem mediów plotkarskich. Był trzykrotnie żonaty, kolejno z Mimi Rogers, Nicole Kidman i Katie Holmes. Po drodze było multum innych związków. Z Holmes ma córkę, Suri, na którą ma obowiązek zapłacić łącznie min. 4,8 miliona dolarów alimentów. Cruise musi również pokryć koszty leczenia, edukacji i ubezpieczenia Suri. Bez względu na to, jak patrzysz na Toma Cruise’a, nie można zaprzeczyć, że jest on nie tylko zdolnym aktorem, ale również inteligentnym biznesmenem, który potrafi z powodzeniem zarządzać swoim majątkiem.

Fot. główna: Gage Skidmore via Wikipedia, CC BY-SA 3.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: