Czy Jerzy Grunwald ma dzieci? Przekonaj się!

Michał Wójtowicz

Czy Jerzy Grunwald ma dzieci? To znany polski wokalista i producent muzyczny, który jest ceniony nie tylko w naszym kraju, ale także w Azji i Ameryce. Zobacz, co udało nam się dowiedzieć na temat jego życia prywatnego.

Czy Jerzy Grunwald ma dzieci

Jerzy Grunwald aktualnie obchodzi 70 urodziny. Mimo upływu czasu w dalszym ciągu jest lubiany i chętnie słuchany przez osoby w każdym wieku. Słynie z występów z zespołami takimi jak „No To Co” czy „Niebiesko-Czarni”. Swoją aktywność muzyczną rozpoczął już w latach 60 XX w. Jego albumy muzyczne oscylują wokół tematyki samotności, wolności oraz sensu życia. Chciałabyś dowiedzieć się nieco więcej o jego życiu prywatnym i zastanawiasz się, czy Jerzy Grunwald ma dzieci?

Czy Jerzy Grunwald ma dzieci?

Czy Jerzy Grunwald ma dzieci? Tak, a dokładnie dorosłego syna, który urodził mu się w Szwecji. Jego żona również pochodzi ze Szwecji i nazywa się Britt Andersen. Artysta dowiedział się, że zostanie ojcem, przebywając jeszcze w Stanach Zjednoczonych, w Los Angeles. Po trzech miesiącach wraz z żoną postanowił wyjechać i przeprowadził się do Szwecji, gdzie mieszkał aż 35 lat. Następnie emigrował do Polski, próbując odbudować swoją pozycję na rynku muzycznym, lecz jego syn został za granicą, gdzie ma własną rodzinę.

Co wiemy na temat rodziny muzyka?

Jerzy Grunwald miał dosyć trudne dzieciństwo, ponieważ do 12 roku wychowywał się w domu dziecka z powodu choroby ojca i trudnej sytuacji finansowej rodziny. Mama piosenkarza, mówiła, że bycie muzykiem to trudny zawód i zniechęcała syna do tego zajęcia.

Jerzy Grunwald i jego płyta

Jerzy Grunwald za granicą znany jest pod pseudonimem George & G. Muzyk przez całe swoje życie miał okazję poznać spory kawałek świata – mieszkał między innymi w Stanach Zjednoczonych, Szwecji, Japonii oraz Singapurze. Jego płyty stały się bardzo popularne wśród Azjatów. Na początku swojej kariery związany był z folk rockiem – w latach 70 został nawet frontmanem grupy „En Face”. Jego najważniejszy album został wydany w 1975 roku i nazywa się „Sennym Świtem”.

Znasz już odpowiedz na pytanie, czy Jerzy Grunwald ma dzieci. Jak widać, muzyk prowadzi naprawdę udane życie rodzinne.

Fot. główne: MAntoni via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: styczeń 2023

Popularne wpisy: