Anja Rubik – wykształcenie. Do jakich szkół uczęszczała gwiazda?

Michał Wójtowicz

Anna Helena to prawdziwe imiona Anji Rubik. Wykształcenia może i nie ma szczególnie bogatego, ale nadrobiła to na multum innych sposobów. Zobacz, jak przebiegała jej edukacja i kariera!

anja rubik wykształcenie

Wykształcenie Anji Rubik – a ściślej rzecz biorąc jego formalny poziom – niejednokrotnie był wykorzystywany wobec niej jako zarzut. Głównie po tym, kiedy mocniej zaangażowała się w działalność aktywistyczną i nie stroniła od wypowiedzi na poważne tematy – np. o bieżącej polityce. To osobliwe podejście. Znamy z przestrzeni publicznej wiele osób, które mają przed nazwiskiem wiele tytułów, a wygadują więcej głupot niż blondynka z kawałów. Przy czym naszej bohaterce naturalnie daleko do powielania stereotypów.

Kim z wykształcenia jest Anja Rubik

Anja Rubik nie ma kierunkowego wykształcenia – zdała maturę, ale na podstawie profili ukończonych szkół średnich nie sposób stwierdzić, by zdobyła konkretny zawód. Można zaryzykować stwierdzenie, że ma solidne podstawy językoznawcze. O ile analizowanie struktury niekoniecznie pomogło jej w karierze, o tyle znajomość języków obcych na pewno tak. Dużo podróżuje po świecie, a w jej pracy nawiązywanie porozumienia i przekazywanie komunikatów w zrozumiały sposób niechybnie odgrywają ogromne znaczenie.

Anja Rubik – wykształcenie, ukończone szkoły i kierunki

Anja Rubik pochodzi z Polski, ale swoje wykształcenie zdobywała w różnych częściach świata. Urodzona w Rzeszowie, po kilkukrotnych przeprowadzkach do różnych krajów z rodziną, Anja trafiła do Częstochowy – tam uczęszczała do Prywatnej Lingwistycznej Szkoły Podstawowej i I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO. Jednak wcześnie rozpoczęta kariera niejako zmusiła ją do kolejnych wojaży po świecie. A kontynuowanie nauki w takich warunkach jest praktycznie niewykonalne.

Po tym, jak zadebiutowała na wybiegu w Paryżu, tam właśnie kontynuowała edukację w brytyjskim liceum. Nie ukończyła studiów wyższych i nie ma informacji o tym, by Rubik wybierała się na jakąkolwiek uczelnię. Być może poszerza swoją wiedzę i kontynuuje edukację całkowicie na własną rękę, w swoim tempie. Tego nigdy nie można wykluczać. Aczkolwiek brak dyplomu bywa wykorzystywany do atakowania celebrytki.

Z czego znana jest Anja Rubik?

Niezależnie od wykształcenia Anja Rubik to jedna z najbardziej rozpoznawalnych modelek na świecie. Uczestniczyła w kampaniach reklamowych wielu znanych marek, w tym takich gigantów jak Versace, Chanel czy Gucci. Poza karierą modelki Anja Rubik znana jest też z działalności społecznej, skupiającej się na edukacji seksualnej.

Założenie Fundacji SEXED.PL i wydanie popularnego podręcznika „#sexedpl. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie” są dowodem na to, jak bardzo jest zaangażowana w sprawy edukacyjne. I to w dziedzinach, które dla systemu publicznego, powszechnego kształcenia w Polsce są co najmniej kłopotliwe. Nauka zdecydowanie nie idzie tutaj w parze z nauczaniem Kościoła i tradycyjnym wyobrażeniem rodziny. Bez wątpienia, jest to jedna z tych osób, które pomimo braku formalnego wykształcenia wyższego, mogą wywierać ogromny wpływ na świadomość społeczeństwa i edukację w „tych sprawach”.

Fot. główna: Manfred Werner (Tsui) via Wikipedia, CC BY-SA 3.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: