Wodzianka Kuby Wojewódzkiego. Jaką pełniła funkcję, czy zrobiła karierę?

Kaja Nowacka

Wodzianka Kuby Wojewódzkiego to znany wszystkim element programu prowadzonego przez dziennikarza. Dziewczyna podająca gościom napoje stanowiła tło. Co naprawdę wiemy o tych tajemniczych damach?

wodzianka kuba wojewódzki

W roli wodzianek w programie Kuby Wojewódzkiego wystąpiło wiele młodych, atrakcyjnych kobiet. Choć nie mówiły słowa, stały się one rozpoznawalnym symbolem show. A jednak jesienią 2021 roku, te urocze postacie zniknęły z programu bez słowa wyjaśnienia. Dlaczego? Co się stało z wodziankami Kuby Wojewódzkiego?

Wodzianka – Kuba Wojewódzki w ogniu krytyki

Wodzianki Kuby Wojewódzkiego były cichymi gwiazdami programu. Ubrane w skąpe stroje przynosiły napoje dla Wojewódzkiego i jego gości, przyciągając uwagę widzów. Stały się one wyjątkowymi symbolami programu, choć nigdy nie zabrały głosu. Czy pamiętacie wszystkie te kobiece postacie?

Ich obecność była jednak kontrowersyjna. Mimo że stały się nieodłącznym elementem programu, wielu krytykowało ten aspekt show, uważając go za szowinistyczny. Jedną z tych krytyczek była Dorota Wellman, która kiedyś ostro wyraziła się o Kubie za wykorzystywanie wodzianek.

Wodzianki – ikony  polskiej popkultury?

Wielu zapewne pamięta Dominikę Zasiewską, najbardziej znaną wodziankę. Zasłynęła ze swojego striptizu dla byłego piłkarza, Macieja Szczęsnego, oraz pocałunku z gościem programu – Adamem Nergalem Darskim.

Niewiele osób wie jednak, że Klaudia El Dursi również zaczynała swoją karierę w programie Kuby Wojewódzkiego, przynosząc gościom wodę i tańcząc na planie. Po krótkim czasie zakończyła swoją przygodę z show. Później pojawiła się jednak na antenie TVN jako uczestniczka „Top Model”. Jej kariera rozwinęła się, kiedy została prowadzącą  „Hotelu Paradise”.

Koniec wodzianek Kuby Wojewódzkiego. Cicha zmiana?

Jesienią 2021 roku wodzianki nagle zniknęły z programu. Ta zmiana była niezapowiedziana i niektóre osoby zauważyły, że dziewczęta zostały wycofane z programu bez jakiegokolwiek wyjaśnienia. Ta decyzja wzbudziła wiele pytań i dyskusji na temat roli wodzianek w show Kuby Wojewódzkiego.

Mimo kontrowersji wodzianki są pamiętane jako ikony programu Kuby Wojewódzkiego. Ich piękno i charakterystyczna rola sprawiły, że stały się nieodłączną częścią historii polskiego telewizyjnego show-biznesu. Ich nieobecność jest zauważalna, ale ich wpływ na program był niezaprzeczalny. Trzeba jednak przyznać, że zmiana w postrzeganiu roli kobiet wymuszała decyzję odnośnie do sposobu ukazywania ich w popularnym widowisku.

Fot. główna: Fryta 73 via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: sierpień 2023

Popularne wpisy: