Venus Williams – majątek. Jedna z najlepiej zarabiających kobiet sportu

Aleksandra Nabierzyńska

Choć ostatecznie znalazła się w cieniu młodszej siostry, trudno przecenić rolę Venus Williams. Majątek zgromadzony na kortach tenisowych (i nie tylko) dobitnie o tym świadczy. Czytaj dalej, a poznasz wiele konkretnych liczb i ciekawostek o finansach zawodniczki!

venus williams majątek

Zgromadzony podczas rywalizacji majątek Venus Williams dawał jej nawet 3. miejsce w rankingach na najlepiej opłacane sportsmenki. Pierwsze miejsce zajmuje Serena. Nagrody w turniejach rosną, więc na listach wszech czasów tenisistki będą raczej już tylko spadać. Za to siostry zrekompensują sobie ewentualne straty moralne wpływami z innych źródeł. Jednak kiedy zaczynały, wcale nie miały przywilejów. O wszystko musiały walczyć.

Skąd pochodzi majątek Venus Williams?

Bez tenisa majątek Venus Williams nie wyglądałby tak jak dzisiaj. Kobieta zarabia dzięki sportowym osiągnięciom na prestiżowych turniejach i związanej z nimi rozpoznawalności. Czego jak czego, ale umiejętności utrzymywania popularności nie można jej odmówić. Kontrakty reklamowe ze starszą z sióstr wciąż mają takie marki, jak:

  • American Express;
  • Asutra;
  • Zeel;
  • PlantX;
  • Lacoste.

Venus ma na swoim koncie również stroje własnej marki EleVen i firmę V Starr Interiors, która zajmuje się projektowaniem wnętrz. Sama projektuje swoje wyposażenie meczowe, dlatego nie ma dużej, kompleksowej umowy z żadnym spośród gigantów odzieży sportowej. 

Inwestycje

Naturalnie majątek Venus Williams jest pomnażany dzięki inwestycjom. Być może nie wszystkie projekty i start-upy wypalają, ale zawodniczka nie stawia wszystkiego na jedną kartę. Media podawały, że w portfelu jednego z jej funduszy są udziały w ponad 70 firmach z wielu branż.

Venus Williams – majątek, zarobki, znane i szacunkowe sumy

Jeśli spojrzymy na szacunki, majątek Venus Williams wyceniany jest przez serwis CelebrityNetWorth na 95 milionów dolarów. Do tej sumy należy doliczyć wartość jej luksusowych posiadłości, samochodów, biżuterii i innych dóbr. Ciekawostka – jeden z domów, które razem z Sereną nabyły w 1998 roku za 600 tys. dolarów, 20 lat później sprzedały z blisko dwumilionowym przebiciem.

Jak kształtują się zarobki tenisistki? 

Venus Williams od 1994 roku dzięki grze na kortach zarobiła ponad 42 miliony dolarów. A dokładnie 42 413 504 dolary – to kwota z 30 czerwca 2023, która może się jeszcze zmienić. Pomimo zaawansowanego wieku Venus nie zamierza kończyć kariery – deklaruje nawet, że chce grać do 50. roku życia! Nawet jeśli wyniki (i nagrody) są dużo skromniejsze, niż miało to miejsce w szczycie formy. Przez pół 2023 roku majątek Venus Williams powiększył się o 10 401 dolarów. Pewnie w tym czasie więcej wydała na przeloty, trenera i inne stałe wydatki zawodowego sportowca.

Roczne dochody Venus Williams z reklam media oceniają na 5–10 milionów rocznie. Gra w tenisa dla hobby i ustanowienia rekordu nie powinna specjalnie uszczuplić jej finansów.

Z czego znana jest Venus Williams?

Venus Williams majątek zbiła na wynikach i sławie – na kortach i poza nimi często pokazywała pewność siebie, która często wzbudzała kontrowersje. Venus Williams jest znana przede wszystkim jako jedna z najbardziej utalentowanych i utytułowanych tenisistek na świecie – zdobyła 21 tytułów wielkoszlemowych. W grze podwójnej występowała z siostrą Sereną, razem zdobyły tzw. niekalendarzowego Wielkiego Szlema. Wygrywały 4 najważniejsze turnieje, na dodatek przynajmniej po 2 razy, choć nie udało się zwyciężyć we wszystkich jednego roku.

Fot. główna: Ken Maynard via Wikipedia, CC BY 2.0Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: