Urszula Radwańska – majątek. Od tenisistki do wziętej businesswoman!

Aleksandra Nabierzyńska

Czy kiedykolwiek zastanawiało cię, jaki jest majątek Urszuli Radwańskiej, wieloletniej reprezentantki Polski w tenisie? Czeka cię tu o wiele więcej ciekawostek, niż myślisz! Czytaj dalej i odkryj tajemnice bogactwa zawodniczki!

urszula radwańska majątek

Międzynarodowa organizacja WTA, która odpowiada za organizację większości profesjonalnych turniejów tenisowych, upublicznia wszystkie informacje o nagrodach dla sportsmenek. To ułatwia oszacowanie ich majątku. Urszula Radwańska na korcie zawsze była nieco w cieniu – najpierw swojej siostry Agnieszki, a potem Igi Świątek i Magdy Linette. Rozwinęła także swoją pozasportową działalność. I być może w przyszłości dzięki swoim biznesom zarobi wielokrotnie więcej, niż na kortach.

Skąd pochodzi majątek Urszuli Radwańskiej?

Urszula Radwańska zbudowała swój majątek przede wszystkim na grze w tenisa. Znawcy sportu często mówią o niej jako dobrej, aczkolwiek nie wybitnej zawodniczce, której potencjał mocno ograniczyły częste kontuzje oraz poważne choroby. W rankingu WTA najwyżej udało jej się wspiąć na 29. miejsce – było to w październiku 2012 roku. Obecnie (stan na 19 czerwca 2023) Urszula Radwańska jest 413. w rankingu singlistek. Jako zawodniczka miała też kilka kontraktów sponsorskich, ale na niewielką skalę.

Osiągane wyniki oraz przymusowe przerwy w startach sprawiły, że zawodniczka musiała poszukać innych źródeł przychodów. I wiele wskazuje na to, iż poradziła sobie z tym doskonale. Majątek Urszuli Radwańskiej w jakiejś mierze pochodzi z działalności w branży modowej – tenisistka stworzyła markę UR, która specjalizuje się w projektowaniu i produkcji wyrobów skórzanych. Podstawę katalogu stanowią damskie torebki, ale w ofercie są jeszcze m.in. portfele, etui czy kosmetyczki – w tym akcesoria dla mężczyzn.

Urszula Radwańska angażuje się też w inne działania biznesowe. Przykładem może być platforma TopLevelTennis.com – za 5 dolarów miesięcznie można zyskać dostęp do materiałów instruktażowych na temat gry w tenisa. W projekt zaangażowały się także inne gwiazdy dyscypliny, m.in. Boris Becker czy Dominika Cibulková. Warto dodać, że w 2021 r. Radwańska odeszła z rady nadzorczej tej spółki.

Urszula Radwańska – majątek, zarobki, znane i szacunkowe sumy

Najbardziej znana składowa majątku Urszuli Radwańskiej to jej zarobki na korcie. Od początku zawodowej kariery do czerwca 2023 r. zarobiła  dokładnie. 2 103 706 amerykańskich dolarów. Co po przeliczeniu na złote według dzisiejszego kursu daje nam sumę około 8 573 704 zł. Trzeba jednak pamiętać, że:

  • od nagród trzeba odprowadzić podatki;
  • trenerzy i podróże na turnieje sporo kosztują;
  • kursy walut zmieniają się z dnia na dzień, a podaną sumę Ula zbierała od 2005 roku.

Jak każda mądra bizneswoman, Urszula Radwańska dywersyfikuje swoje źródła dochodów. Otworzyła własny biznes związany z modą, co na pewno zwiększa jej majątek. Choć nie znamy dokładnej sumy, jaka do niej wpływa z działalności marki UR, na pewno jest to niebagatelny dodatek do jej konta bankowego. Młodsza z sióstr Radwańskich może liczyć na rekomendacje swoich koleżanek po fachu. W pochlebnych słowach o torebkach jej firmy wypowiadała się m.in. Venus Williams, wychodziła też z nimi na korty w trakcie dużych turniejów. Taka reklama z pewnością nie zaszkodzi.

Z czego znana jest Urszula Radwańska?

Majątek sławnych osób zawsze budzi ciekawość. Urszula Radwańska jest zdecydowanie najbardziej znana jako profesjonalna tenisistka. Jej osiągnięcia na korcie nie należą do najwybitniejszych, ale z pewnością ma się czym pochwalić. Jest zwyciężczynią jednego turnieju WTA w grze podwójnej oraz 10 turniejów rangi ITF. Nie tylko to! Jako juniorka zdobyła Małego Szlema w grze podwójnej w 2007 roku.

Ale Urszula nie ogranicza się do bycia znana tylko z kortów tenisowych. Swoją pasję do mody przekształciła w biznes, tworząc markę UR. Projektuje i produkuje damskie torebki oraz inne produkty skórzane, stając się rozpoznawalną postacią w branży mody. Można śmiało powiedzieć, że Urszula Radwańska to prawdziwa gwiazda zarówno na korcie, jak i poza nim!

Fot. główna: Diliff via Wikipedia, CC BY 3.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: