Serena Williams – majątek. Na czym wzbogaciła się dawna gwiazda tenisa?

Aleksandra Nabierzyńska

Na czym wzbogaciła się Serena Williams? Majątek dawnej gwiazdy sportu jest niebagatelny! Serena, amerykańska legenda tenisa, buduje swoją fortunę nie tylko na korcie, ale również poza nim. Ciekawi was, jak wygląda ten dorobek finansowy? Zapraszamy do lektury!

serena williams majątek

Serena Williams – majątek. Jak powstawała fortuna legendy tenisa?

Pozornie proste pytanie o majątek Sereny Williams nie jest łatwe do szczegółowego wyjaśnienia. Tenisistka, znana na całym świecie, zdobywała swoją fortunę na wiele różnych sposobów. Na samym początku był tenis – jest liderką klasyfikacji zarobków za wygrane turnieje, a suma ta wynosi prawie 100 milionów dolarów. To jednak nie wszystko.

Ile pieniędzy ma tenisistka?

Co jeszcze przyczyniło się do powiększenia majątku Sereny Williams? Choć Serena jest najbardziej znana ze swoich osiągnięć na korcie, to jej zainteresowania sięgają poza sport. Po ukończeniu szkoły średniej Serena studiowała modę i projektowanie, co zaowocowało stworzeniem własnej marki modowej Aneres. Tenisistka współpracowała także z wieloma firmami, takimi jak Wilson, Avon, McDonald’s, Nike, HP, Oreo, Gatorade, Tampax, Apple, Beats by Dre czy Lincoln.

Obecnie majątek Sereny Williams jest szacowany na ponad 250 milionów dolarów, co czyni ją jedną z najbogatszych sportsmenek świata.

Kim jest Serena Williams?

Wiesz już, jaki jest majątek Sereny Williams, a co wiesz o niej samej? Serena i jej starsza siostra Venus były od najmłodszych lat przygotowywane do kariery sportowej. Obydwie siostry zdołały osiągnąć niezwykły sukces na arenie międzynarodowej. Venus zdobyła pięć tytułów Wimbledonu i dwukrotnie triumfowała w US Open. Serenie natomiast udało się zgromadzić aż 23 tytuły wielkoszlemowe, co umiejscowiło ją na pierwszej pozycji w rankingu najbardziej utytułowanych tenisistek wszech czasów.

Fot. główna: Tourism Victoria via Wikipedia, CC BY 2.0Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: