Ronaldinho – majątek. Piłkarz był bankrutem, ale wrócił na szczyt!

Kaja Nowacka

Majątek Ronaldinho budzi ogromne zainteresowanie. Nic w tym dziwnego, ponieważ pięć lat temu były piłkarz ogłosił bankructwo. Jak to się stało, że sportowiec, który grał w największych klubach świata, został bez środków do życia?

ronaldinho majątek

Ronaldinho, ikona światowej piłki, kilka lat temu stanął na zakręcie życiowej drogi. Wielu zastanawiało się, czy kiedykolwiek wróci na szczyt, nie tylko sportowo, ale przede wszystkim finansowo. Dziś odkrywamy tajemnice konta bankowego oraz majątku Ronaldinho.

Ronaldinho – majątek. Jak obecnie wyglądają jego finanse?

Kiedy kilka lat temu ogłoszono bankructwo Ronaldinho, świat był w szoku. W tamtym okresie plotkowano, że na jego koncie pozostało ledwie sześć euro. Dołożyły się do tego problemy z prawem w Brazylii, gdzie został objęty zakazem wyjazdu, a komornicy zajęli cały majątek Ronaldinho. Ale to, co wydarzyło się w 2020 roku, przerosło wszystkie oczekiwania. Legendarny piłkarz, mimo zakazu, postanowił opuścić Brazylię, używając sfałszowanych dokumentów i wylądował w paragwajskim więzieniu na ponad miesiąc.

Od więzienia do odzyskania finansowej świetności

Po wyjściu z więzienia Ronaldinho nie spoczął na laurach. Zaangażował się w wiele przedsięwzięć, które przyniosły mu spore profity. Jego zmysł biznesowy i zaangażowanie w nowe projekty pomogły mu znów stać się finansowym gigantem w świecie sportowców.

Zaskakujące jest, że mimo wszystkich przeciwności losu, majątek Ronaldinho został odbudowany. Media donoszą, że obecna wartość majątku tego niezwykłego piłkarza to oszałamiające 90 milionów dolarów. Składają się na niego między innymi luksusowe samochody (m.in. Lamborghini Aventador, Porsche Carrera S, Ferrari 458, Bugatti Veyron, Hummer H2), a także posiadłości w wielu zakątkach świata.

Ronaldinho – nie tylko piłka, ale i biznes

Po zakończeniu kariery sportowej wiele gwiazd przechodzi do świata biznesu. Tak było też w  przypadku Ronaldinho. Pomimo trudnych chwil, wciąż jest ceniony w środowisku biznesowym, co pozwala mu utrzymać wysoki standard życia i kontynuować inwestycje. Były sportowiec angażuje się też w projekty reklamowe. Wszyscy pamiętamy jego udział w kampanii promującej jedną polskich marek piwa.

W świetle jego obecnej sytuacji finansowej przeszłość wydaje się być tylko nieprzyjemnym wspomnieniem. Ronaldinho udowodnił, że można podnieść się po upadku i znowu stać się królem życia.

Fot. główna: Marcos Corrêa/PR via Wikipedia, CC BY 2.0Zobacz także:
Archiwum: wrzesień 2023

Popularne wpisy: