Piotr Żyła – wykształcenie… Tak! Nasz mistrz to nie tylko sportowiec!

Aleksandra Nabierzyńska

Kim z zawodu jest Piotr Żyła? Wykształcenie mistrza może cię zadziwić! Czas odkryć, jak wyglądała edukacja tego barwnego skoczka! Czy zdobycie mistrzostwa świata miało coś wspólnego z jego studiami?

piotr żyła wykształcenie

Piotr Żyła – wykształcenie. Jaka szkoła kształciła naszego mistrza?

Wielu z czytelników może zaskoczyć wykształcenie Piotra Żyły. Okazuje się, że mistrz świata w skokach narciarskich stawia na edukację! Od 8. roku życia trenował skoki narciarskie, uczęszczając do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, potem w Zakopanem. Ale to nie koniec! Po maturze Żyła zdecydował się na dalszą edukację, wybierając studia w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie. Jej absolwentami są także Robert Lewandowski czy Anita Włodarczyk. 

Kierunek, jaki ukończył Piotr Żyła, to wychowanie fizyczne na specjalności trenersko-menadżerskiej! A jego praca licencjacka? „Pewność siebie na przykładzie reprezentantów Polski kadry narodowej A w skokach narciarskich” – biorąc pod uwagę jego codzienne życie, nie mogło być inaczej. Kto wie, może zaskoczy nas i zostanie magistrem?

Kim jest Piotr Żyła? Jaką drogę do sukcesu przeszedł?

Piotr Żyła to postać, która od lat cieszy kibiców na całym świecie. Nie tylko dzięki swoim sportowym sukcesom, ale także dzięki niepowtarzalnemu poczuciu humoru i obecności w mediach społecznościowych. Swoją karierę w Pucharze Świata rozpoczął w 2006 roku, zdobywając wtedy 19. miejsce w Sapporo. Ale to były dopiero początki…

Kolejne lata przynosiły mu coraz więcej sukcesów. Brązowe medale mistrzostw świata w drużynie zdobył w 2013, 2015 i 2021 roku. A złoty medal w drużynie zdobył w 2017 roku. Indywidualnie wywalczył brązowy medal MŚ w 2017 roku, a triumfował w 2021 roku w niemieckim Oberstdorfie. Tytuł obronił w 2023 roku w słoweńskiej Planicy. Wydaje się, że wszystko jest możliwe dla Piotra Żyły, zarówno w sporcie, jak i w edukacji! Czy mamy tu do czynienia z prawdziwym mistrzem wszech czasów? Czy jest coś, czego Piotr Żyła nie potrafi? To pytanie pozostawiamy wam!

Fot. Główne Christian Bier via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: