Kamil Stoch – wykształcenie polskiego skoczka 

Kaja Nowacka

Jakie szkoły ukończył Kamil Stoch? Wykształcenie sportowca nie powinno nikogo zaskoczyć. Nasz utalentowany skoczek nie tylko osiąga doskonałe wyniki, ale też dba o swoją przyszłość. Chcesz wiedzieć, jak przebiegała jego ścieżka edukacji? Przeczytaj!

kamil stoch wykształcenie

Kamil Stoch – wykształcenie jako inwestycja w przyszłość

Nasz olimpijczyk, wielokrotny zwycięzca konkursów w skokach narciarskich pomyślał również o edukacji. Jaką uczelnię ukończył Kamil Stoch? Wykształcenie sportowca zapewni mu przyszłość, gdy zakończy karierę skoczka. Kamil Stoch ukończył naukę w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, a w 2006 roku zdał maturę. Postanowił jednak kształcić się dalej, wybierając Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie. W 2012 roku obronił tytuł magistra wychowania fizycznego.

Tytuł jego pracy magisterskiej to „Obciążenia treningowe stosowane w szkoleniu skoczków narciarskich prezentujących wysoki poziom sportowy na wybranym przykładzie”. W trakcie studiów na krakowskim AWF-ie Stoch zdobywał wiedzę również w zakresie psychologii. Jak twierdzą specjaliści, takie umiejętności bardzo przydają się sportowcom.

Wykształcenie Kamila Stocha powodem do dumy

Kamil Stoch uznawany jest za jednego z najzdolniejszych polskich skoczków. Warto jednak zauważyć, że dla sportowca jego sukcesy zawodowe zawsze były tak samo ważne jak solidne wykształcenie. Kamil ma świadomość, że po zakończeniu kariery sportowej będzie mógł zająć się np. trenowaniem młodej kadry polskich skoczków. Solidne wykształcenie Kamila Stocha otwiera przed nim nowe możliwości i daje szansę na kolejne sukcesy, tyle że w innej roli niż obecna.

Fot. główna: Ailura via Wikipedia, CC BY-SA 3.0 ATZobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: