Michał Świerczewski – majątek! Jak informatyk stał się miliarderem?

Aleksandra Nabierzyńska

Przekonaj się, jak inspirująca jest postać Michała Świerczewskiego. Majątek biznesmena dosłownie rośnie w oczach. Jak ten skromny informatyk z Częstochowy zdobył swój pierwszy miliard złotych?

michał świerczewski majątek

Michał Świerczewski – majątek budowany na miłości do komputerów

Jak zaczynał Michał Świerczewski? Majątek, który wydaje się nierealny, powstał stopniowo, na bazie prostego pomysłu. W 2002 roku, będąc studentem informatyki, założył sklep z komputerami stacjonarnymi. Wiedza, pasja i wysokiej jakości obsługa klienta przyniosły szybki sukces. Tak narodził się X-kom, który dziś generuje miliardowe obroty. 

„Forbes” umieścił biznesmena w 2022 roku na 38. miejscu listy najbogatszych Polaków. Majątek Michała Świerczewskiego jest imponujący – szacuje się go na 1,674 miliarda złotych.

Kim jest Michał Świerczewski? Miliarder z pasją do sportu

Michał Świerczewski to nie tylko gigant biznesu, ale również ważna postać w świecie sportu. Mimo swojego ogromnego sukcesu w interesach nie zapomniał o drzemiącej w nim pasji do piłki nożnej. Jest właścicielem klubu piłkarskiego Raków Częstochowa, który w 2023 roku zdobył tytuł Mistrza Polski. Na koncie ma też dwukrotne wicemistrzostwo kraju, a także Puchar Polski i Superpuchar Polski.

Twierdzi, że nie inwestuje w niego, aby zarabiać, ale aby rozwijać klub, który kocha od dziecka. Te słowa stanowią dowód na to, że pieniądze to dla niego nie wszystko. Swoją karierę buduje na pasjach, które przerodziły się w dochodowy biznes. 

Czyż nie jest to najpiękniejszy sposób na zdobycie majątku? Michał Świerczewski pokazuje, że tak!

Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „Przy kawie o Rakowie: Michał Świerczewski” via YouTube.com – Raków CzęstochowaZobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: