Mateusz Borek – wykształcenie. Jakie szkoły i studia ukończył dziennikarz?

Michał Wójtowicz

Wielu ludzi mocno interesuje się tym, co porabia Mateusz Borek. Wykształcenie, rodzina, życie prywatne… Chcieliby wiedzieć o gwiazdorze wszystko, co tylko się da. Dziś przyjrzymy się pierwszej z wymienionych kwestii. Sprawdź, co wiemy edukacji komentatora!

mateusz borek wykształcenie

Wielu z nas kojarzy go jako znaną osobowość medialną i dziennikarza sportowego. Ale jak wyglądało wykształcenie Mateusza Borka? Czy droga do kariery w mediach zawsze była dla niego oczywista? Czy przerwane studia wpłynęły w jakikolwiek sposób na jego karierę? Pogłębiamy te kwestie i ukazujemy kulisy edukacyjnej „Matiego”.

Kim z wykształcenia jest Mateusz Borek?

Mateusz Borek z wykształcenia jest dziennikarzem. Jednak w jego przypadku uprawnione jest stwierdzenie, że najpierw rozpoczął swoją działalność w tym zawodzie, a dopiero potem postanowił zadbać o zaplecze teoretyczne i praktyczne na uczelni. Początkowo kształcił się w zupełnie innym kierunku, ale całkiem szybko zmienił zdanie – i dobrze zrobił, gdyby oceniać po tym, jak ostatecznie potoczyła się jego zawodowa kariera.

W dostępnych w sieci materiałach nie ma wzmianki o tym, kiedy dokładnie ukończył dziennikarskie studia (i na jakim poziomie). W 2001 r. był gościem czatu z internautami Wirtualnej Polski – na pytanie o wykształcenie Mateusz Borek odpowiedział, że „studiuję 7 lat i jeszcze nie skończyłem”. Cóż, już wtedy był bardzo zajętym człowiekiem. Jak wynika z jego sylwetki zamieszczonej przez jeden z serwisów powiązanych z bukmacherem – zdołał już zdać ostatnie egzaminy, obronić pracę. Całkiem możliwe, że częściej gościł na różnych uczelniach jako wykładowca, zanim sam formalnie ukończył studia dziennikarskie.

Mateusz Borek – wykształcenie, ukończone i rozpoczęte szkoły

Szkołę średnią ukończył w I Liceum Ogólnokształcącym w Dębicy. Maturę zdawał w swoim rodzinnym mieście. Pierwsze studia rozpoczął Wyższej Szkole Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu. Po pierwszym roku przerwał je i wyjechał na kilka miesięcy do Londynu, aby zastanowić się nad swoją przyszłością. Wykształcenie Mateusza Borka ostatecznie postanowił zdobywać w dziedzinie dziennikarstwa.

Po powrocie do Polski Mateusz Borek podjął studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jednak w jego przypadku nie wydaje się, by było to konieczne. Pozycja Mateusza Borka we współczesnych mediach jest nie tylko efektem formalnej edukacji, lecz także jego własnej determinacji i pasji do dziennikarstwa oraz sportu.

Z czego znany jest Mateusz Borek?

Wykształcenie było co najwyżej uzupełnieniem osobistej pasji, która go napędza przez całe życie. Mateusz Borek to znana postać w świecie mediów sportowych. Swoją karierę rozpoczął w Małopolskiej Telewizji Kablowej w Tarnowie, ale zasłynął jako komentator sportowy w Canal+, Eurosporcie, Polsacie Sport i TVP. Teraz jest bardziej „wolnym strzelcem” niż kontraktowym pracownikiem jakiejkolwiek stacji czy platformy. Komentował mecze tak prestiżowych rozgrywek jak piłkarska Liga Mistrzów UEFA czy Bundesliga. Pracował również jako prowadzący programy publicystyczne, takie jak:

  • SuperGol;
  • Piłkarski Salon;
  • Studio Futbol.

Ale Mateusz Borek zajmuje się nie tylko dziennikarstwem sportowym – jego kariera obejmuje także promocję boksu. Organizował gale transmitowane przez Polsat i TVP, prowadzi indywidualne kariery różnych zawodników – z lepszym lub gorszym skutkiem. Od 2020 roku współtworzy Kanał Sportowy – medium internetowe, które rozpoczęło również ekspansję na papier (wydaje kwartalnik). Co więcej, Borek jest znaną twarzą wielu reklam, nie stroni od współpracy z bukmacherami. To ostatnie budzi spore kontrowersje – zarówno wśród fanów sportu, jak i części sportowców.

Fot. główna: Fryta 73 via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: