Mateusz Borek – majątek. Ile zarabia sławny dziennikarz i komentator?

Kaja Nowacka

Majątek Mateusza Borka to przedmiot wielu spekulacji ciekawskich kibiców i fanów. Większość szczegółów jest objęta tajemnicą, ale do przestrzeni publicznej przedostało się trochę konkretów. Zobacz, co wiadomo o zarobkach popularnego Matiego!

mateusz borek majątek

Jeśli ktoś interesuje się sportem i regularnie ogląda różne transmisje czy programy, z pewnością doskonale, kim jest i jak wygląda Mateusz Borek. Majątek dziennikarza to prywatna kwestia, o której nie mówi zbyt wylewnie. Co jednak nie znaczy, że należy do dżentelmenów, którzy o pieniądzach w ogóle nie rozmawiają. Są też informacje ze sprawozdań spółki, jaką współtworzył. Z tych wszystkich okruszków można ułożyć całkiem sensowny obraz.

Skąd pochodzi majątek Mateusza Borka?

Podstawą majątku Mateusza Borka jest oczywiście praca dziennikarza i komentatora sportowego. Obecnie Borek koncentruje się na projektach Kanału Sportowego, pojawia się także w TVP, Viaplay czy gościnnie w Eurosporcie. W przeszłości pracował m.in. dla Canal+ i Polsatu Sport, pisał również teksty do Przeglądu Sportowego.

Reklamy 

Majątek Mateusza Borka powiększa się również dzięki współpracom reklamowym. Aktualnie na liście jego sponsorów są między innymi bukmacher Etoto i piwo Tyskie. W przeszłości reklamował m.in. bank BZ WBK. Zebrał też sporą krytykę za promocję wódki Wychowana w Luksusie.

Własny projekt

Warto dodać, że Mateusz Borek jest również aktywnym promotorem. Ma własną grupę bokserską, zaangażował się również w projekt Gromda (walki na gołe pięści). Aczkolwiek nie wszystkie imprezy powiększają jego majątek. Dziennikarz przyznał, że do kilku wydarzeń musiał dopłacać (plotki mówią o konieczności sprzedaży części posiadanych mieszkań), a w paru innych sytuacjach ledwo wyszedł na zero.

Mateusz Borek – majątek, zarobki, znane i szacunkowe sumy

Choć tak popularna persona jest de facto osobą publiczną, to komentator swoje finanse trzyma raczej z dala od oczu wścibskich widzów. Na podstawie dostępnych informacji można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że majątek Mateusza Borka opiewa na miliony

Specjaliści rynku mediów oceniają, że gwiazdy dziennikarstwa o jego pozycji mogą otrzymywać z tytułu kontraktów ze stacjami telewizyjnymi i platformami ok. 40 tys. zł miesięcznie.

Choć media nie znają dokładnej wartości całego majątku Mateusza Borka, to parę interesujących liczb ujrzało światło dzienne:

  • felietony dla PS – 500 zł za 1 tekst;
  • zakup personalizowanego Mercedesa klasy S – ponad 500 tys. zł (bo pół miliona kosztuje wersja podstawowa);
  • dom na zamkniętym, strzeżonym osiedlu w Tajlandii (260 metrów + 1000 m działki) – cena nieznana, za to utrzymanie niespełna 700 zł/mies.;
  • 1 mln zł dywidendy z 5,57 mln zysku spółki odpowiedzialnej za Kanał Sportowy w 2022 r. 

Z czego znany jest Mateusz Borek?

Majątek Mateusza Borka to wypadkowa wytrwałej pracy, profesjonalizmu, pewnej dozy szczęścia oraz popularności. Borek to znany komentator i dziennikarz sportowy, który stał się również osobowością medialną. Pracował przy wielu imprezach, programach publicystycznych i jako konferansjer. Specjalizuje się w piłce nożnej i sportach walki, głównie boksie.

Fot. główna: Artur Andrzej via Wikipedia, Public DomainZobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: