Mateusz Wajda – rodzice i rodzina. Co wiadomo o operatorze filmowym?

Michał Wójtowicz

Mateusz Wajda jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych operatorów w Polsce. Pracuje z najlepszymi twórcami w swojej branży! Jaki jest prywatnie Mateusz Wajda? Rodzice i dalsza rodzina – co o nich wiadomo?

Mateusz Wajda rodzice

Mateusz Wajda to uznany polski operator filmowy, który urodził się w 1983 roku w Warszawie. Od dziecka interesował się sztuką i technologią, dzięki czemu szybko stał się jednym z najbardziej utalentowanych operatorów w Polsce. Co wiemy o prywatnym życiu Mateusza Wajdy? Rodzice są nieco tajemniczymi postaciami, ale wiemy, że pochodzą z rodziny o artystycznym zacięciu.

Kim jest Mateusz Wajda?

Mateusz Wajda urodził się w Warszawie i od dzieciństwa interesował się filmem. Ma wykształcenie wyższe, które uzyskał w Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi. Po ukończeniu studiów zaczął pracować jako asystent operatora, następnie stał się samodzielnym operatorem i zaczął współpracować z najważniejszymi twórcami kina polskiego. Zajmuje się również produkcją filmową – realizuje nagradzane dokumenty.

Co w przypadku innych aspektów życia Mateusza Wajdy? Rodzice dbają o prywatność, natomiast jego żona również  należy do świata artystycznego.

Mateusz Wajda – rodzice i dziadkowie

Co wiemy o prywatnej stronie Mateusza Wajdy? Rodzice to dość enigmatyczne postacie, które nie udzielają się publicznie. O wiele więcej wiadomo o pokoleniu dziadków twórcy. Jego dziadek, Leszek Wajda, był znanym artystą i scenografem. Był młodszym bratem Andrzeja Wajdy, uznanego reżysera filmowego. 

Małżeństwo Mateusza Wajdy

Mateusz Wajda jest mężem Katarzyny Wajdy, uznanej aktorki filmowej i teatralnej. Para poznała się na planie filmowym i od tego czasu stali się nierozłączni. W 2009 roku pobrali się i wkrótce potem urodziło im się pierwsze dziecko. Małżeństwo ma obecnie trzech synów. 

Katarzyna i Mateusz są bardzo zgodnym małżeństwem. Wydaje się, że żona jest dla zapracowanego operatora największym wsparciem w pracy i życiu, co pomaga mu utrzymać balans między sferą zawodową a rodzinną.

Co wiadomo o Mateuszu Wajdzie? Rodzice, żona i dzieci to sfera, którą bardzo chroni. O wiele chętniej dzieli się swoimi sukcesami w roli operatora oraz producenta filmowego. 

Fot. Główne: Zrzut Ekranu z YouTube „#WFF 2017 Mateusz Wajda, scenarzysta i producent HUGO” (FesTiVi)Zobacz także:
Archiwum: marzec 2023

Popularne wpisy: