Markus P: Jak showman z Chicago stał się królem polskiego disco polo!

Michał Wójtowicz

Markus P nie jest zwykłą gwiazdą disco polo – to prawdziwy fenomen! Od kariery w Chicago po podbój list przebojów w Polsce. Dlaczego jego najnowszy hit "Zatańczmy jeszcze raz" to tylko początek nowego rozdziału? Czytaj więcej!

Dziś zabierzemy was w podróż przez życie i karierę Markusa P, fenomenalnego artysty. Zakręcimy się w rytm jego największych hitów i odkryjemy, co sprawia, że jest jednym z najbardziej lubianych i najczęściej słuchanych wykonawców disco polo w Polsce.

Dzieciństwo i początki w Chicago

Markus P, czyli showman, wokalista i niepowtarzalny artysta, pochodzi ze Szczecina. Jednak przez blisko 17 lat mieszkał w Chicago. Tam zapoczątkował swoją karierę jako prowadzący autorskiego programu VIP Chicago. Ale czy ktoś mógł przewidzieć, że to tam rozkwitnie jego pasja do muzyki?

Powrót do Polski z podwójną siłą

Markus P po latach wrócił na rodzimą scenę muzyczną i to ze zdwojoną energią! Wysyp pozytywnych komentarzy i ogromny rozgłos towarzyszył jego nowemu hitowi „Zatańczmy jeszcze raz”. Co więcej, obok niego nie można przejść obojętnie. Jego charyzma i poczucie humoru zdobywają tłumy!

Największe hity

O jego przebojach jak „Kici kici miał”, „Bawimy się” czy „Hula Ula” słyszała już chyba cała Polska. I to nie koniec! Markus P jest twórcą wielu hitów, które obecnie hulają na imprezach i w radiu. Jego nowa kompozycja „Zatańczmy jeszcze raz” jest już na najlepszej drodze, by stać się kolejnym hitem.

Tajemnice jego stylu

W klipach Markusa P jest zawsze coś więcej – piękne kobiety, ciekawa stylizacja i grę świateł, co sprawia, że są nie tylko muzyczne, ale i wizualne hity. Nic więc dziwnego, że komentarze pod jego teledyskami brzmią: „Będzie słuchane… i tańczone” czy „Kolejna super piosenka”.

Ciekawostki o Markusie P

  • Markus P spędzał 17 lat w Chicago, ale teraz coraz częściej bywa w Polsce.
  • Jest znakomitym pianistą i często występował jako muzyk sesyjny z artystami z Europy.
  • Był prowadzącym programu VIP Chicago, gdzie przeprowadzał wywiady z gwiazdami polskich scen.
  • Prowadził imprezy z takimi gwiazdami jak: Stachursky, Feel, Weekend, Boys, Classic, Lady Pank, Danzel itd.
  • Jest pasjonatem muzyki i oddał jej całe swoje serce.

Więc jeżeli jeszcze nie jesteś fanem Markusa P, po tym artykule na pewno nim zostaniesz. Tego artystę warto znać i śledzić, bo z nim zawsze jest coś nowego do odkrycia! Od lat mieszkał w Chicago, ale dla Polski wrócił i zdobywa ją na nowo, krok po kroku. Więc stań na środku parkietu i zatańczmy jeszcze raz z Markusem P!

Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „MARKUS P – SCHIZA IBIZA (Official Video 2023)” via YouTube.com – MARKUS PZobacz także:
Archiwum: wrzesień 2023

Popularne wpisy: