Magdalena Ogórek – pierwszy mąż. Para jest już po rozwodzie!

Michał Wójtowicz

Magdalena Ogórek – pierwszy mąż działaczki społecznej i prezenterki to były poseł SLD. Co się stało z ich związkiem?

magdalena ogórek pierwszy mąż

Działaczka społeczna, dziennikarka i aktorka – Magdalena Ogórek. Pierwszy mąż, Piotr Mochnaczewski jest politykiem. Wyjaśniamy, czy ich małżeństwo nadal trwa.

Kim jest Magdalena Ogórek?

Magdalena Ogórek jest prezenterką telewizyjną i działaczką polityczną. Nie wszyscy wiedzą, że w 2015 roku kandydowała na prezydenta RP. Była wtedy jedyną kobietą startującą w wyborach na prezydenta Polski. Występowała też w polskich serialach i filmach oraz ma za sobą udział w konkursach piękności. Ukończyła studia magisterskie z historii oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Integracja Europejska, a w 2009 roku otrzymała tytuł doktora na Uniwersytecie Opolskim.

Magdalena Ogórek – pierwszy mąż to były poseł SLD

Pierwszy mąż Magdaleny, Piotr Mochnaczewski to polski ekonomista i były poseł SLD. Pracował jako nauczyciel akademicki i był rektorem jednej ze szkół wyższych.

Para poznała się w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Było to w 2004 roku. Mają wspólnie córkę Magdę, która urodziła się w 2005 roku. Piotr bardzo wspierał swoją żonę, kiedy ta startowała w wyborach na prezydenta. Jednak wkrótce po nich ich małżeństwo zaczęło się rozpadać i zamieszkali osobno. W tym okresie media zaczęły też donosić o domniemanym romansie Magdaleny. Co więcej, po jakimś czasie Mochnaczewski popadł w kłopoty nie tylko w sferze życia prywatnego. W 2020 roku został aresztowany pod pięcioma zarzutami, w tym wyłudzenia 2,5 mln złotych od prywatnej osoby. 

Ostatecznie Magdalena wniosła do sądu pozew o rozwód. Początkowo był problem z ustaleniem terminu rozprawy, ponieważ Piotr nie odbierał korespondencji. Rozwód przebiegł bez orzeczenia o winie, bo małżeństwo już dawno wygasło, a para przez kilka lat była w separacji.

Fot. główne: Zrzut ekranu z filmu „Jarosław Jakimowicz: Jestem niewinny i udowodnię to w sądzie” via Youtube.com (TVP Info)Zobacz także:
Archiwum: luty 2023

Popularne wpisy: