Andrzej Duda – wzrost! Jak wysoki jest naprawdę nasz prezydent?

Kaja Nowacka

Andrzej Duda – wzrost, który zaskakuje! Czy rzeczywiście jest tak wysoki, jak się wydaje? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się prawdy o prezydenckim wzroście!

prezydent polski andrzej duda

Andrzej Duda – wzrost: prawda czy mit?

Andrzej Duda ma wzrost wynoszący około 182 cm. Dzięki temu prezydent Polski zdecydowanie prezentuje się okazale w towarzystwie przywódców innych państw.

Tajemnice Andrzeja Dudy – co jeszcze warto wiedzieć?

Andrzej Duda, prawnik i polityk, został wybrany na prezydenta Polski w 2015 roku, a w 2020 roku zdobył reelekcję na drugą kadencję. Wcześniej pełnił funkcję posła do Parlamentu Europejskiego.

W swojej karierze zawodowej, Andrzej Duda zajmował się różnorodnymi dziedzinami prawa, w tym międzynarodowym i konstytucyjnym. W 2005 roku uzyskał doktorat na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie pracował jako wykładowca.

Duda związany jest z partią Prawo i Sprawiedliwość, a przed objęciem funkcji prezydenta pełnił funkcję ministra w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz prezesa Trybunału Stanu.

Andrzej Duda nie tylko prezydentem, ale również mężem i ojcem. W 1994 roku poślubił Agatę Kornhauser-Dudę, z którą ma córkę, Kingę.

Autor zdjęcia: Radosław Czarnecki via wikipedia CCZobacz także:
Archiwum: kwiecień 2023

Popularne wpisy: