Ken Jeong, wykształcenie. Co robił, zanim został komikiem i aktorem?

Michał Wójtowicz

Z pewnością kojarzysz, kto to Ken Jeong. Wykształcenie tego artysty jest niezwykle wszechstronne i bogate. Nic, tylko pozazdrościć. Przekonaj się, że wizerunek głupka zdecydowanie do niego nie pasuje!

ken jeong wykształcenie

Wykształcenie Kena Jeonga zdumiewa i wbija w fotel. Jego historia idealnie nadaje się na przykład to popularnego w internetach mema o „synu koleżanki twojej starej”. Mogłoby się wydawać, że już ma zapewnioną przyszłość i w zasadzie złapał Pana Boga za nogi. A on rzucił wszystko, poszedł za marzeniami… i osiągnął jeszcze więcej. To muszą być te koreańskie geny. Przynajmniej będzie miał do czego wrócić, gdyby hollywoodzka kariera nagle się załamała.

Kim z wykształcenia jest Ken Jeong?

Ken Jeong z wykształcenia jest nie tylko aktorem, ale też lekarzem. Mało tego, więcej czasu spędził na zgłębianiu tajnik medycyny, niż ćwiczeniu dramatycznych scen albo innych dziedzin sztuki. Tak, dobrze czytasz! Ten komik i aktor, który zaskakuje nas swoją kreatywnością na ekranie, jest lekarzem z Kalifornii. Przez wiele lat jego priorytetem było dbanie o zdrowie pacjentów. Choć już nie praktykuje, nie da się ukryć, że to wykształcenie na pewno wpłynęło na jego karierę.

W szkole średniej wyróżniał się graniem na skrzypcach w licealnej orkiestrze. Miał zatem całkiem niezłe zadatki na muzyka. Jednak przeważyły zupełnie inne talenty. Ale, jak się miało później okazać, nawet bardzo dobry pierwszy wybór nie musi być tym najlepszym.

Ken Jeong – wykształcenie, ukończone i rozpoczęte szkoły

Na poziomie licealnym (a raczej jego amerykańskim odpowiedniku) uczęszczał do Walter Hines Page High School. Studia licencjackie ukończył na Duke University – i już wtedy zaczął rozwijać się w kierunku aktorstwa – a dyplom magistra uzyskał na University of North Carolina School of Medicine. Ukończył też kursy aktorskie, organizowane w przerwie letniej przez Uniwersytet Kalifornijski w Los Angeles (UCLA).

Z czego jest znany jest Ken Jeong?

Wykształcenie zdobył, karierę zrobił, rodzinę założył – człowiek spełniony. Ken Jeong zasłynął na całym świecie dzięki swojej roli Lesliego Chowa w serii filmów „Kac Vegas” oraz Bena Changa w sitcomie „NBC Community”. Ale to nie wszystko. Jeong okazał się nie tylko wybitnym aktorem, ale też producentem i scenarzystą, tworząc własny format „ABC Dr. Ken”.

Na amerykańskim rynku telewizyjnym Jeong (nie) dał się poznać w specyficznym konkursie śpiewu „The Masked Singer”.

Nie tylko na rodzimym rynku jest lubiany i rozpoznawalny. Pojawił się również w pierwszej serii brytyjskiej wersji programu, zdobywając sympatię widzów. Czy to efekt jego wykształcenia medycznego, zrozumienia ludzkiej natury, czy po prostu naturalnego talentu do zabawy? Trudno jednoznacznie stwierdzić, ale jedno jest pewne – Ken Jeong to prawdziwy talent, który przekracza wszelkie granice!

Fot. główna: Jesse Chang via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: