Johnny Depp – proces: Kulisy sądowej batalii i powrót do wielkiego ekranu

Kaja Nowacka

Proces Johnny’ego Deppa stał się tematem numer jeden w Hollywood i na świecie. Jakie tajemnice kryją się za sądowymi drzwiami? Jak wyglądała droga od kochanków do rywali w sądzie? Czytaj i poznaj pełne kulisy sprawy!

johnny depp proces

Johnny Depp przed procesem

Johnny Depp rozstał się z długoletnią partnerką, Vanessą Paradis, dla Amber Heard. Chociaż nigdy nie byli małżeństwem, przez czternaście lat uchodzili za jedno z najbardziej stabilnych par w show-biznesie. Ich związek nie był jednak pozbawiony trudnych chwil i wyzwań. Wielu fanów Deppa pamięta, jak zakochany był w Paradis, kiedy po raz pierwszy zaprezentował ją światu. 

Romans, który zakończył się w sądzie

Proces Johnny’ego Deppa  z Amber Heard zaskoczył fanów na całym świecie. Para poznała się na planie filmu „Dzienniki zakrapiane rumem”. 

Po rozstaniu z Vanessą Paradis Johnny nie tracił czasu i szybko przeszedł do kolejnego związku. Jego wybór padł na młodszą o 23 lata Amber Heard. Ich ślub, który miał miejsce na prywatnej wyspie aktora na Bahamach, był wydarzeniem roku. Ale już niedługo potem zaczęły się pojawiać plotki o problemach w związku. Wielu twierdziło, że ich małżeństwo było pełne zawirowań i namiętnych kłótni. Po zaledwie 15 miesiącach małżeństwa miłość dobiegła końca, a sądowe dokumenty wykazały „różnice nie do pogodzenia”. Co się wydarzyło później?

Oskarżenia i reperkusje dla kariery

Po rozwodzie Amber napisała felieton dla „Washington Post”, w którym sugerowała, że była ofiarą przemocy domowej ze strony Deppa. Całe Hollywood było wstrząśnięte tymi oskarżeniami. Wiele gwiazd opowiedziało się po stronie aktora, twierdząc, że nigdy by nie był w stanie tak postąpić. Inni zastanawiali się, czy gwiazdor miał ukrytą ciemną stronę. Wielu obserwatorów zauważyło, że zarówno Depp, jak i Heard byli bardzo emocjonalni podczas ich związku.

Skandal wywołał globalne oburzenie, prowadząc do potencjalnej utraty wielu ról filmowych dla aktora. W odpowiedzi Depp złożył pozew o zniesławienie, a proces rozpoczął się w kwietniu 2022 roku.

Świadkowie i oskarżenia

Proces Johnny’ego Deppa i Amber Heard przyciągnął uwagę całego świata, z wybitnymi postaciami, takimi jak Elon Musk i Vanessa Paradis, składającymi zeznania. Wzajemne oskarżenia i zaskakujące wyznania stały się głównym punktem rozpraw.

Proces Johnny’ego Deppa – werdykt i jego skutki

Depp odzyskał część swojego dobrego imienia, gdy sąd uznał, że felieton Amber zniesławił popularnego aktora. Ostateczne decyzje finansowe były zdecydowanie mniej korzystne dla Heard, choć obie strony odniosły pewne sukcesy.

Depp miał tracić role filmowe po oskarżeniach Heard, ale proces ostatecznie przyniósł mu pewien rodzaj zadośćuczynienia. Chociaż Depp wygrał sprawę, jego reputacja doznała poważnego uszczerbku. Jednak nie poddał się i zamiast tego skupił się na swojej muzycznej karierze z zespołem Hollywood Vampires. Wkrótce potem jego talent aktorski został ponownie doceniony, a film „Kochanica króla” został nagrodzony owacjami na stojąco podczas Festiwalu Filmowego w Cannes.

Nowy rozdział dla Deppa

Po tym wyczerpującym procesie Johnny Depp zdecydował się na europejską trasę koncertową ze swoim zespołem. Po długiej nieobecności Johnny Depp jest gotowy, aby wrócić do Hollywood w wielkim stylu. Plotki głoszą, że aktor jest w zaawansowanych rozmowach na temat powrotu do roli Jacka Sparrowa w nowej odsłonie „Piratów z Karaibów”. Czy fani będą mogli znów zobaczyć swojego ulubieńca w tej kultowej roli? Czas pokaże!

Fot. główna: Bielbienneboy via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: wrzesień 2023

Popularne wpisy: