Grażyna Torbicka – wykształcenie. Jakie szkoły ukończyła uwielbiana gwiazda?

Kaja Nowacka

Zastanawiasz się, jakie szkoły ukończyła Grażyna Torbicka? Wykształcenie znanej prezenterki to temat, który często budzi ciekawość. Przyjrzyjmy się bliżej ścieżce edukacyjnej tej uznanej osobowości. Zapraszamy do dalszej lektury!

grażyna torbicka wykształcenie

Obecnie w mass mediach rzadziej niż kiedyś można natrafić na Grażynę Torbicką. Wykształcenia na pewno jej nie zabrakło. Doszło do wielu zmian w publicznej telewizji i radiu, które gwiazda niekoniecznie miała ochotę firmować własną twarzą i nazwiskiem. Mniejsza ekspozycja i skala projektów nie oznacza, że prezenterka jest już całkowicie nieobecna.

Kim z wykształcenia jest Grażyna Torbicka?

Grażyna Torbicka jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Wykształcenie ma zatem związek ze sztuką filmową, teatrem i sceną, co w drodze zawodowej z pewnością bardzo jej pomogło. Można zatem pokusić się o stwierdzenie, że Grażyna Torbicka z wykształcenia jest teatrolożką. Pracę magisterską pisała na temat pokolenia Bogumiła Kobieli i Zbyszka Cybulskiego, co pozwoliło jej na pogłębienie wiedzy o polskim kinie.

Grażyna Torbicka – wykształcenie, ukończone szkoły i kierunki

Zgodnie z dostępnymi w sieci informacjami, edukacja Grażyny Torbickiej rozpoczęła się w trzech szkołach podstawowych – najpierw w SP nr 3 Lędzinach, potem w SP nr 57 imienia Juliana Marchlewskiego w Katowicach, a koniec pierwszego etapu nauki nastąpił w SP nr 186 Warszawie.

Maturę, która dała jej podstawę do dalszej drogi poprzez średnie wykształcenie, Grażyna Torbicka zdała w Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie. Po ukończeniu szkoły średniej przyszły wspomniane wyżej studia.

Z czego znana jest Grażyna Torbicka?

Grażyna Torbicka jest przede wszystkim znana jako prezenterka telewizyjna, konferansjerka i osobowość telewizyjna. Wielu z nas kojarzy ją przede wszystkim z autorskiego programu kulturalnego TVP2 „Kocham Kino”. Wielokrotnie była również gospodynią uroczystości wręczania nagród literackich „NIKE” oraz „Paszportów Polityki”. W 2017 roku została ambasadorką L’Oréal Paris i wzięła udział w wielu kampaniach reklamowych marki. Od stycznia 2019 roku prowadzi audycję i podcasty z cyklu „Kocham Cię kino” w Radiu Zet – kolejne odcinki emitowane się najczęściej w piątki, między 12:00 a 13:00. Część kinomaniaków zna ją też jako dyrektorkę artystyczną Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym. Mieście, w którym została honorową obywatelką.

Fot. główna: Ja Fryta via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: