Joanna Przetakiewicz – wykształcenie. Jakie szkoły ukończyła celebrytka?

Aleksandra Nabierzyńska

Kiedy myślimy o Joannie Przetakiewicz, wykształcenie nie jest pierwszym, co przychodzi nam na myśl. W swojej edukacji i życiu zawodowym gwiazda połączyła dwa dość różne światy. Przekonaj się, jak tego dokonała!

joanna przetakiewicz

Wykształcenie Joanny Przetakiewicz dla wielu fanów bywa pewną niespodzianką. Stereotypy związane z tym środowiskiem a faktycznie wykonywanymi przez nią zawodami są skrajnie odmienne. Mogłoby się wydawać, że to połączenie ognia z wodą. W jej wyuczonej dziedzinie nie ma wiele miejsca na swobodę czy kreatywność, tak charakterystyczne dla świata mody.

Kim z wykształcenia jest Joanna Przetakiewicz?

Prawda jest taka, że Joanna Przetakiewicz z wykształcenia jest prawniczką, z uprawnieniami radcy prawnego. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. To na pewno zaskakujące dla wielu osób – trudno dostrzec oczywisty związek między wykształceniem Joanny Przetakiewicz a jej wpływowym statusem w świecie mody. W części kreatywnej większą rolę odegrały prywatne pasje, aczkolwiek znajomość przynajmniej niektórych kruczków prawnych z pewnością pomaga obrotnej businesswoman.

Joanna Przetakiewicz – wykształcenie, ukończone szkoły i kierunki

Co było przed studiami? Solidne fundamenty w postaci średniego wykształcenia Joanna Przetakiewicz zdobyła w szkole średniej, tj. w V Liceum Ogólnokształcącym im. księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie. Później kontynuowała naukę na studiach. Już na trzecim roku, do spółki z bratową, założyła Vita-Dent Centrum Stomatologiczne. Niewątpliwie był to jeden z pierwszych kroków na drodze do jej sukcesu jako przedsiębiorczyni i bezcenne doświadczenie, które przeniosła do świata mody. Nie ma informacji o wcześniejszych etapach edukacji gwiazdy.

Z czego znana jest Joanna Przetakiewicz?

Wykształcenie prawnicze raczej nie było przepustką do sławy. Swoją pozycję i rozpoznawalność Joanna Przetakiewicz zdobyła głównie dzięki założeniu firmy odzieżowej La Mania. Z drobną pomocą legendarnego Karla Lagerfelda przekształciła tę markę w międzynarodowy fenomen. Ale to nie koniec. Nasi czytelnicy kojarzą Asię Przetakiewicz także z różnych projektów telewizyjnych, takich jak polska edycja programu Project Runway oraz reality show Azja Express.

Fot. główna: Magazyn VIVA! via Wikipedia, CC BY 3.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: