Brad Pitt – majątek, który zapiera dech w piersiach! O co chodzi?

Michał Wójtowicz

Co wiadomo o finansach Brada Pitta? Majątek, który zdobył, to temat, który intryguje wielu. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak prezentuje się fortuna jednego z najbardziej rozpoznawalnych aktorów Hollywood? Prześledźmy razem jego drogę.

brad pitt majątek

Brad Pitt – majątek, który robi wrażenie!

Wielu kinomanów pamięta początki kariery Brada Pitta. Wtedy zarabiał jedynie 6000 dolarów za film. Jednak na przestrzeni lat jego gaże dynamicznie wzrosły. Obecnie aktor inkasuje około 20 mln dolarów za rolę, a całkowity majątek Brada Pitta szacowany jest na imponującą sumę 320 mln dolarów. Ale co ciekawe, fortuna ta nie pochodzi tylko z aktorstwa. Brad jest bowiem również cenionym producentem filmowym, co znacznie powiększa jego dochody.

Czym zajmuje się Brad Pitt poza ekranem?

To jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Hollywood, ale kim właściwie jest Brad Pitt? Urodził się jako William Bradley Pitt 18 grudnia 1963 roku w małym miasteczku Shawnee, w stanie Oklahoma. Po skończeniu Kickapoo High School udał się na studia na Uniwersytet Missouri, gdzie zgłębiał tajniki dziennikarstwa i marketingu. Niedługo przed zakończeniem studiów, zdecydował się jednak na radykalny krok – rzucił edukację i przeniósł się do Los Angeles, gdzie postawił na swoją karierę aktorską. To okazało się świetnym krokiem, który sprawił, że majątek Brada Pitta jest dziś tak imponujący.

Jak Brad Pitt inwestuje swoją fortunę?

Nie jest tajemnicą, że Brad Pitt potrafi zainwestować swoje pieniądze. Posiada nieruchomości na całym świecie, od domu o wartości 1,7 mln dolarów w dzielnicy Los Feliz w Los Angeles, do willi na Majorce, której zakup wyniósł go 3,7 mln dolarów. Do tego dochodzą luksusowe samochody, takie jak Tesla Model S, Jaguar XJ, Mercedes-Benz G-klasa, czy Audi A8. A wszystko to stanowi jedynie fragment olbrzymiego majątku Brada Pitta.

Fot. główna: Toglenn via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: