Brad Pitt – wzrost. Odkryj, jak wzrost wpłynął na karierę gwiazdora!

Michał Wójtowicz

Jakim wzrostem może się pochwalić Brad Pitt? Odkryj tajemnicę słynnego aktora i dowiedz się, jak wpłynęło to na jego życie zawodowe!

brad pitt wzrost

Brad Pitt – jakie są wymiary aktora?

Brad Pitt mierzy dokładnie 180 cm wzrostu. Jego imponująca postura z pewnością pomogła mu w karierze aktorskiej, dając mu możliwość odgrywania różnorodnych ról.

Gwiazdor z historią – jak zaczynał Brad Pitt?

Wspomnienia z pierwszych lat kariery Brada Pitta przywołują jego początki na srebrnym ekranie. Aktor zaczynał od oper mydlanych, takich jak NBC Inny świat czy CBS Dallas, a także sitcomów i seriali, m.in. Dzieciaki, kłopoty i my czy 21 Jump Street.

Przełomową rolą dla aktora był występ w filmie Thelma i Louise, gdzie wcielił się w uwodzicielskiego autostopowicza J.D. Potem przyszły kolejne ważne role, takie jak Rzeka życia czy Kalifornia, za którą zdobył nagrodę ShoWest jako Gwiazdor Jutra.

Brad Pitt – nagrody, sukcesy i życie prywatne

Przez lata kariery Brad Pitt zdobył wiele nagród, w tym Złoty Glob, Saturn czy MTV Movie Awards. W 1995 i 2000 tygodnik „People” umieścił go na pierwszym miejscu rankingu na najseksowniejszego mężczyznę świata. W 2005 aktor poznał swoją przyszłą żonę, Angelinę Jolie, na planie filmu Pan i Pani Smith.

Jako producent filmowy, Brad Pitt zdobył nominację do nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej za Infiltrację. Aktor otrzymał również nominacje do Złotego Globu za rolę w Babel, Oscara za Ciekawy przypadek Benjamina Buttona czy Nagrodę Gildii Aktorów Ekranowych za Bękarty wojny. W 2019 zdobył Oscara, BAFTA i Złoty Glob za rolę w filmie Pewnego razu… w Hollywood.

Fot. DoD News Features via Wikipedia, CC BY 2.0Zobacz także:
Archiwum: kwiecień 2023

Popularne wpisy: