Arnold Schwarzenegger – wykształcenie. Aktor jest nie tylko mięśniakiem!

Michał Wójtowicz

Tego o wykształceniu Arnolda Schwarzeneggera mogą nie wiedzieć fani kina akcji. Aktor nie jest bowiem typowym mięśniakiem i postawił na wykształcenie. Chociaż odnosił sukcesy w dziedzinie kulturystyki, nie porzucił myśli o studiach.

arnold schwarzenegger wykształcenie

Gwiazdor kina akcji, który przeszedł od kulturystyki do wielkiego ekranu, posiada więcej talentów, niż większość z nas zdaje sobie sprawę. Zaskoczenie? Przeczytaj artykuł, by odkryć pełne niespodzianek życie Arnolda Schwarzeneggera – wykształcenie to jedna z nich!

Arnold Schwarzenegger – wykształcenie. Co kryje się za bicepsami?

Wielu z nas kojarzy Schwarzeneggera głównie z ekranu kinowego i siłowni. Niemniej jednak Arnold, poza byciem ikoną filmów akcji, jest także wykształconym człowiekiem. W młodości, pragnąc podnieść swoje kwalifikacje, podjął studia na Uniwersytecie w Wisconsin-Superior. W 1979 roku zdobył tytuł licencjacki w specjalności marketing w dziedzinie fitness i administracji biznesowej. Zatem wykształcenie Arnolda Schwarzeneggera jest wyższe!

Od kulturystyki do Hollywood – kariera Arnolda Schwarzeneggera

Jego kariera filmowa rozpoczęła się od roli w „Conanie Barbarzyńcy”, filmie, który otworzył mu drzwi do wielkiego świata kina. Sequel „Conan Niszczyciel”, a następnie słynna rola w „Terminatorze” uczyniły go ikoną hollywoodzkich produkcji.

Schwarzenegger nie zadowalał się jednym gatunkiem filmowym. Jego filmografia jest bogata w różnorodne role, od „Predatora” po „Gliniarza w przedszkolu”. Ponadto próbował swoich sił w reżyserii i produkcji, czym również zdobył uznanie publiczności.

Polityczna arena – kolejne wyzwanie dla gwiazdora

Po osiągnięciu sukcesu na wielkim ekranie Arnold postanowił spróbować swoich sił w polityce. W 2003 roku został wybrany gubernatorem Kalifornii, a później uzyskał reelekcję, potwierdzając, że jest człowiekiem wielu talentów.

Być może wykształcenie Arnolda Schwarzeneggera w dziedzinie administracji biznesowej pomogło mu w tej roli. Jego historia to dowód na to, że pasja, determinacja i edukacja mogą prowadzić do wielkich rzeczy.

Fot. główna: Governo do Estado de São Paulo via Wikipedia, CC BY 2.0Zobacz także:
Archiwum: wrzesień 2023

Popularne wpisy: