Rafał Cieszyński – wykształcenie. Jaką edukację odebrał popularny aktor?

Kaja Nowacka

Wykształcenie Rafała Cieszyńskiego ma kilka ciekawych wymiarów. W jego przypadku nauka nie tyle pozwoliła zdobyć zawód, ile raczej poprawić umiejętności i otworzyć drzwi do dalszej kariery. Zobacz, dlaczego możemy w ten sposób pospekulować!

rafał cieszyński wykształcenie

Znany i ceniony aktor ma papiery na bycie kimś więcej, niż artystą. Jest parę innego rodzaju wątków na ścieżce edukacyjnej, jaką obrał Rafał Cieszyński. Wykształcenie kierunkowe było najprawdopodobniej podyktowane pojawiającymi się szansami. Niewiele wskazuje, by już jako nastolatek doskonale wiedział, co chce i będzie robić w przyszłości. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie szkoły i uczelnie ukończył? Teraz jest idealny moment, aby się dowiedzieć!

Kim z wykształcenia jest Rafał Cieszyński?

W wielu materiałach podkreśla się, że w swojej młodości Rafał Cieszyński zaczynał od zajęć tanecznych w Domu Kultury w Rypinie. To niewątpliwie pomogło mu w pokonywaniu kolejnych szczebli obranej ścieżki kariery. Jednak jego formalne wykształcenie to coś więcej niż taniec. Wykształcenie Rafała Cieszyńskiego jest zróżnicowane – po ukończeniu technikum elektronicznego skierował swoje kroki ku aktorstwu. Można zatem stwierdzić, że jest niezwykle wszechstronnie wyedukowanym człowiekiem. Zarówno w kierunkach ścisłych, jak i humanistycznych.

Do tego należy dodać sport i kulturę fizyczną. Cieszyński jest także instruktorem kulturystyki Polskiej Federacji Trójboju Siłowego i Kulturystyki oraz Amerykańskiej Federacji ISSA. Jednak do stereotypowego mięśniaka, który z trudem skleci trzy zdania, jest mu bardzo daleko. Elokwencja oraz wiedza pozwalają mu wcielać się w zdecydowanie bardziej ambitne i złożone role.

Rafał Cieszyński – wykształcenie, ukończone szkoły i uczelnie

Na poziomie szkoły średniej Cieszyński uczył się w Technikum Elektronicznym im. Generała Józefa Bema w Warszawie. W 2002 roku z wyróżnieniem ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, co stanowiło podstawę dla jego kariery aktorskiej. Wykształcenie Rafała Cieszyńskiego nie kończy się jednak na Polsce. Aktor postanowił poszerzyć horyzonty i studiował aktorstwo na Lee Strasberg Acting Studio w Los Angeles. W mediach nie ma jednak żadnych informacji o tym, jak zakończył się ten etap zawodowej edukacji.

Z czego znany jest Rafał Cieszyński?

Wykształcenie zdobywał równolegle do doświadczenia i to występy na ekranie mogły w dużym stopniu zdecydować o wyborze kierunku edukacji. Początki kariery Rafała Cieszyńskiego to role w młodzieżowych programach telewizyjnych, gdzie udało mu się zdobyć rozpoznawalność. Jego debiutem aktorskim było pojawienie się na ekranie w roli Marcina w telenoweli „Klan”. Pierwszy krok w kierunku kinematografii to niewielka rola w filmie „Ogniem i mieczem”. Wykształcenie, jakim może poszczycić się Cieszyński, pozwoliło mu na rozwinięcie umiejętności aktorskich, które przyniosły mu szereg ról w popularnych serialach.

Bogata kariera telewizyjna Cieszyńskiego obejmuje między innymi role w serialach takich jak „Świat według Kiepskich”, „Pierwsza miłość” czy „Oficer”. Jednak to rola starszego sierżanta Przemysława Gibalskiego w popularnym serialu „Ojciec Mateusz” przyniosła mu największą popularność. Do tego trzeba dodać częste występy w teatrze.

Fot. główna: Fryta 73 via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: