Anne Applebaum – wykształcenie. Oto gdzie studiowała wybitna osobistość!

Michał Wójtowicz

Jak wyglądała edukacja Anne Applebaum? Wykształcenie, które zdobyła, wpływa na jej unikalne spojrzenie na świat. Zasłużona dziennikarka, laureatka nagrody Pulitzera, ale przede wszystkim inteligentna i wykształcona kobieta. Jak wpłynęło to na jej status i życie?

anne applebaum wykształcenie

Anne Applebaum – wykształcenie, które robi wrażenie

Wykształcenie Anne Applebaum, które zdobyła, nie jest odseparowane od jej materialnego statusu. Pochodzi bowiem z Waszyngtonu z niezwykle zamożnej i wpływowej rodziny. Ojciec jest wziętym prawnikiem, natomiast matka pracowała w jednej z największych waszyngtońskich galerii sztuki. Obecnie jest zaangażowana w działalność charytatywną. Dzięki temu Anne Applebaum ukończyła niezwykle prestiżowe szkoły.

Anne nie tylko wykształciła się na Uniwersytecie Yale, gdzie z wyróżnieniem uzyskała licencjat z historii i literatury, ale także zdobyła magisterium z zakresu stosunków międzynarodowych na London School of Economics. Jej edukacyjna podróż nie kończyła się tam, a Oksford stał się kolejnym przystankiem na drodze do zdobywania wiedzy.

Kim jest Anne Applebaum?

Anne Elizabeth Applebaum, urodzona 25 lipca 1964 roku w Waszyngtonie, jest dziś osobą znaną na całym świecie. Jej rodzice, Harvey M. i Elizabeth Applebaum, zapewne nie przewidywali, jak wielki wpływ na świat będzie miała ich córka.

Jest nie tylko wybitną publicystką, ale także pełną pasji badaczką oraz obserwatorką, której prace dotykają kluczowych tematów współczesnego świata. Anne nigdy nie obawiała się zabierać głosu w ważnych sprawach, nawet tych najbardziej kontrowersyjnych. Za ten otwarty umysł, niezłomność i bezkompromisowość zdobyła uznanie i szacunek na całym świecie.

Nie można jednak zapominać, że Anne Applebaum to przede wszystkim kobieta, która w swoim życiu musiała pokonać wiele przeciwności, ale dzięki swojej determinacji i siłom woli zawsze potrafiła wyjść z każdej sytuacji z podniesionym czołem. To właśnie ta niezłomność czyni z niej tak wyjątkową postać.

Fot. główna: Hb19821970 via Wikipedia, CC BY-SA 3.0Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: