Adam Sandler – majątek. Czy wiesz, ile zarabia król komedii?

Kaja Nowacka

Majątek Adama Sandlera robi wrażenie na wszystkich – gwiazdor ma na swoim koncie poważną kwotę. Jak aktor doszedł do takiej fortuny i co go wyróżnia na tle innych gwiazd? Dowiesz się tego, czytając nasz artykuł.

adam sandler majątek

Niewątpliwa ikona światowego kina, od lat skupia na sobie uwagę mediów nie tylko dzięki talentowi aktorskiemu, ale i imponującej wartości majątku. Adam Sandler jest niekwestionowanym królem komedii, a umowy z gigantami branży kinowej dodają mu kolejne zera na koncie bankowym. Ile aktor zdołał zarobić na swoim talencie do rozśmieszania ludzi?

Adam Sandler – majątek. Jakie są źródła jego fortuny?

Szacowana wartość majątku Adama Sandlera to około 700 milionów dolarów. Jego pensja? Za jedną rolę w filmie potrafi wziąć aż 20 milionów! Dzięki swojej charyzmie i specyficznemu poczuciu humoru gwarantuje każdej produkcji sukces kasowy. Nic dziwnego, że stał się jednym z najbardziej pożądanych aktorów na świecie.

W 2021 roku podpisał lukratywną umowę z gigantem streamingu, Netflixem. Za jej realizację zgarnie 275 milionów dolarów. Filmy z jego udziałem regularnie biją rekordy oglądalności, jak choćby hit „Murder Mystery” z 2019 roku, który opanował listy najpopularniejszych produkcji.

Kim jest Adam Sandler? Kariera i życie prywatne komika

Urodzony 9 września 1966 roku na Brooklynie, Sandler dorastał w rodzinie o żydowskich korzeniach. Jego przodkowie do USA przybyli z Rosji. Jego dzieciństwo upłynęło pod znakiem przeprowadzek – z Nowego Jorku do New Hampshire. Z czasem zapisał się na kierunek filmowy w prestiżowym New York University.

Pierwsze kroki w aktorstwie stawiał już w latach 80. Początkowo w serialu „Cosby Show”, by niedługo potem zadebiutować na wielkim ekranie w filmie „Going Overboard”. Lata mijają, a jego gwiazda nadal jaśnieje w Hollywood.

Poza ekranem Sandler odnajduje szczęście w życiu rodzinnym. W 2003 roku poślubił uroczą Jacqueline Titone, z którą ma dwie córki. W dodatku bardzo trafioną inwestycją okazała się willa w Los Angeles, której poprzednimi właścicielami byli Kurt Russell i Goldie Hawn. Wartość? 12 milionów dolarów. To wszystko wpisuje się w pokaźny majątek Adama Sandlera.

Fot. główna: Franz Richter (User:FRZ) via Wikipedia, CC BY-SA 3.0Zobacz także:
Archiwum: wrzesień 2023

Popularne wpisy: