Adam Małysz – wykształcenie. Czy mistrz ukończył studia?

Aleksandra Nabierzyńska

Co wiemy o edukacji Adama Małysza? Wykształcenie mistrza wielu kibiców kojarzyło ze szkołą zawodową. Jednak były skoczek postawił na rozwój, dzięki czemu po zakończeniu kariery sportowej udało mu się rozwinąć na innych polach.

adam małysz wykształcenie

Adam Małysz – wykształcenie, co za tym stoi?

Jakie jest wykształcenie Adama Małysza? Pierwszą rzeczą, o której większość fanów skoków narciarskich myśli, jest zawód dekarza, którego wyuczył się w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Ustroniu. To jednak tylko część historii. Kilka lat temu nasz narodowy bohater podjął decyzję o powrocie do edukacji i wkroczył na akademicki szlak. W 2010 roku zdał maturę, natomiast 8 lat później zdobył tytuł licencjata na kierunku turystyka i rekreacja na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.

To jeszcze nie koniec jego akademickiej ścieżki Małysza. Dwa lata później, nasz Orzeł z Wisły obronił pracę magisterską, kontynuując naukę na tym samym kierunku oraz uczelni. Zatem wyższe wykształcenie Adama Małysza nie podlega dyskusji!

Adam Małysz – nie tylko utytułowany skoczek!

Adam Małysz to nie tylko jedna z najjaśniejszych gwiazd polskiego sportu, ale również osoba, która swoim sukcesem przyczyniła się do ogromnej popularności skoków narciarskich w naszym kraju. Wraz z początkiem XXI wieku, ten sympatyczny Orzeł z Wisły zdobył serca milionów Polaków.

Mimo że Małysz zakończył swoją karierę w 2011 roku, wciąż pozostał wierny skokom narciarskim. Został dyrektorem sportowym Polskiego Związku Narciarskiego, a później, sześć lat po zakończeniu kariery, objął funkcję prezesa tej organizacji. Obecnie, jako prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Adam Małysz wciąż działa na rzecz tej dyscypliny, nie zapominając jednocześnie o swoim rozwoju osobistym i edukacyjnym.

Fot. główna: Natasza Mludzik via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: