Wojtek Sawicki – majątek i finanse influencera z misją

Aleksandra Nabierzyńska

Dlaczego ludzie interesują się majątkiem Wojtka Sawickiego? Czy ma to związek z niepełnosprawnością influencera? Jak zarabia znana instagramowa postać? Specjalnie dla ciebie zebraliśmy wiarygodne informacje – czytaj dalej!

wojtek sawicki majątek

Dystrofia mięśniowa Duchenne’a – tak nazywa się ciężka choroba genetyczna, na którą cierpi Wojtek Sawicki. Majątek faktycznie jest mu potrzebny, by funkcjonować w możliwie niezależny sposób. Nieodwracalny zanik mięśni powoduje multum problemów, chłopak musi korzystać z pomocy asystentów. Do tego potrzebuje ok. 30 tys. zł miesięcznie, więc sam wziął sprawy w swoje ręce. Pracuje, aby zwiększać świadomość na temat potrzeb osób z niepełnosprawnościami. A we wszystkim wspiera go żona Agata.

Skąd pochodzi majątek Wojciecha Sawickiego?

Nie wiadomo, jaki jest majątek Wojtka Sawickiego. Mężczyzna znalazł kilka sposobów na samodzielne zarabianie mimo poważnej choroby. Influencer i twórca projektu „Life On Wheelz”, ekspert ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w banku BNP Paribas, DJ Carpigiani i przez 8 lat redaktor naczelny na niezależnym serwisie muzycznym Porcys – CV Wojtka Sawickiego jest naprawdę bogate. Trudno jednoznacznie go zakwalifikować do jednej kategorii. Nawet jeśli nie wszystkie wymienione zajęcia były dochodowe.

Działalność internetowa

Wojtek szuka też wsparcia za pośrednictwem Fundacji Avalon (można przekazać 1,5% podatku) i serwisu Patronite. Wydaje się, że największy potencjał ma działalność internetowa, z uwagi na zasięgi w mediach społecznościowych. Specjaliści z agencji House of Hype, która obecnie pomaga Sawickiemu w działaniach marketingu influencerskiego, mogliby powiedzieć coś więcej. Poniżej liczby z początku lipca 2023, które mogą wpływać na majątek Wojtka Sawickiego:

  • Instagram, lifeonwhlz – 137 tys. obserwujących;
  • TikTok – 143,2 tys. obserwujących;
  • Twitter, djcarpigiani – 19,1 tys. obserwujących;
  • YouTube, lifeonwheelz4353 – 8,64 tys. subskrybentów.

Wojtek Sawicki – majątek, zarobki, znane i szacunkowe sumy

W tym przypadku nie mamy żadnych konkretów o majątku. Wojtek Sawicki nie mówi o zarobkach w pracy, ewentualne przychody ze współprac reklamowych również są nieznane. A skoro wciąż poszukuje pomocy poprzez zbiórki, to znaczy, że wciąż potrzebuje funduszy na samodzielne życie. W serwisie Patronite regularnie pomaga mu obecnie 89 osób, co zapewnia mu 1430 zł. Zdecydowanie za mało względem jego potrzeb. Wspomniana we wstępie suma 30 tysięcy na miesiąc to koszty zatrudnienia i odpowiedniego przeszkolenia kilkuosobowego zespołu asystentów medycznych.

Z czego znany jest Wojtek Sawicki?

Majątek Wojtka Sawickiego jest nieznany opinii publicznej. Sawicki to nie tylko influencer z niepełnosprawnością – to również osoba, która dzięki swoim działaniom zmienia społeczne postrzeganie osób z niepełnosprawnościami. „Life On Wheelz” to projekt, który pokazuje, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w czerpaniu radości z życia, realizacji marzeń, czy prowadzeniu aktywnego życia społecznego.

Rozpoznawalność i rozgłos przyniosła Sawickiemu sesja zdjęciowa wykonana przez Renatę Dąbrowską dla magazynu „Viva!”. Fotografia nawiązuje do pracy Annie Leibovitz z Johnem Lennonem i Yoko Ono. Widzimy niepełnosprawnego, stale podłączonego do skomplikowanej aparatury, nagiego chłopaka wtulonego w swoją (wówczas) narzeczoną. Zdjęcie zdobyło nagrodę internautów na konkursie Grand Press Photo 2022. W ten sposób Sawicki stał się nie tylko znany, ale przede wszystkim zauważalny, a jego głos na rzecz osób z niepełnosprawnościami zyskał jeszcze większą moc.

Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „Wojtek i Agata z Life on Wheelz: BIERZEMY ŚLUB!” via YouTube.com – Life On WheelzZobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: