Wojciech Kwiecień – majątek. Ile i na czym się dorobił?

Aleksandra Nabierzyńska

Kibice piłki nożnej, zwłaszcza z Krakowa, doskonale wiedzą, kim jest Wojciech Kwiecień. Majątek tajemniczego biznesmena ma pozwolić na zbudowanie potęgi drużyny, która wiele lat występowała jedynie na szczeblu lokalnym. Sprawdź, skąd środki na ten cel!

Majątek Wojciecha Kwietnia to obiekt zainteresowania Polaków, którzy śledzą sportową rywalizację. Nie może być inaczej, gdy z dnia na dzień do zespołu z piłkarskich nizin przychodzą czołowi trenerzy, byli reprezentanci kraju i zawodnicy, którzy niedawno grali w Ekstraklasie. Sam właściciel pilnie strzeże swojej prywatności i w ogóle nie chce widzieć swojego nazwiska w mediach, co tylko potęguje to zainteresowanie.

Skąd pochodzi majątek Wojciecha Kwietnia?

Wojciech Kwiecień to przede wszystkim właściciel dużej sieci aptek Słoneczna – niewątpliwie zdobył swoje bogactwo poprzez ciężką pracę i dobrze przemyślane, trafione inwestycje. Sklepy farmaceutyczne to jedno z głównych źródeł jego majątku. W przypadku drugiego z najbardziej znanych biznesów naszego bohatera możemy domniemywać, że inwestycja wyjdzie na zero i ewentualnie zacznie przynosić dopiero po wielu latach.

W 2020 roku kibice w całym kraju usłyszeli o Wieczystej Kraków, kiedy to właścicielem klubu z niskiego szczebla rozgrywkowego został multimilioner Wojciech Kwiecień. Majątek biznesmena raczej się od tego nie powiększył, gdyż nie szczędzi wydatków na swoją drużynę. Dba o rozwój infrastruktury klubowej, a nawet planuje budowę nowego stadionu. A większość właścicieli drużyn piłkarskich zgodnie twierdzi, że to raczej ciekawe hobby i realizacja osobistych ambicji, a nie sposób na pomnażanie bogactwa.

Wojciech Kwiecień – majątek, zarobki, znane i szacunkowe sumy

Niewielu zna konkretną wartość majątku Kwietnia, ale szacunki są naprawdę imponujące. Zgodnie z zestawieniem opublikowanym przez serwis gol.24, majątek Wojciecha Kwietnia oszacowany został na 300-500 milionów złotych. To lokuje go w czołówce najbogatszych właścicieli klubów piłkarskich w Polsce.

Taki majątek pozwala na znaczne inwestycje, jak choćby wpłacenie pół miliona złotych na transfer Petara Brleka do Wisły Kraków. Mówi się, że zasobność Kwietnia jest tak duża, że nawet fotoreporterzy nie mogą robić zdjęć jego loży właścicielskiej.

Z czego znany jest Wojciech Kwiecień?

Wojciech Kwiecień, człowiek z ogromnym majątkiem, jest znanym krakowskim biznesmenem – pilnie strzeże swojej prywatności, nie udziela wywiadów. Do tego stopnia, że nawet fotoreporterzy z akredytacjami na mecze jego drużyny praktycznie nie mogą robić zdjęć loży właścicielskiej. A jego siła przekonywania jest tak duża, że byli pracownicy czy znajomi wypowiadają się o nim rzadko, niechętnie, mało i z zastrzeżeniem anonimowości.

Kibice piłkarscy znają go nie tylko za sprawą Wieczystej Kraków, do której ściągnął wielu znanych piłkarzy, ale również poprzez wcześniejsze wsparcie Wisły Kraków. Wpłacił pół miliona złotych na transfer Petara Brleka, był zainteresowany przejęciem klubu, gdy ten popadł w tarapaty finansowe. Wojciech Kwiecień jest osobą, która przede wszystkim skupia się na swoim biznesie. A to sprawia, że jego majątek i działalność są ciągle tematem rozmów.Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: