Majątek Jarosława Królewskiego – liczby, które mogą cię zaskoczyć

Kaja Nowacka

Jaki jest majątek Jarosława Królewskiego? Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się, ile zarabia znany wizjoner i jakie są źródła jego dochodów.

jarosław królewski majątek

Właściciel firmy

Królewski jest prezesem zarządu i współtwórcą Synerise S.A., czyli firmy działającej w sektorze sztucznej inteligencji i IT. Organizacja zajmuje się szukaniem, pobieraniem, gromadzeniem i przetwarzaniem dostępnych danych w dużych ilościach. Uznawana jest za jedną z najbardziej zaawansowanych spółek technologicznych na świecie.

Firma wykazuje niezwykle dynamiczny wzrost, a jej wartość jest obecnie oceniana na 75 milionów dolarów.

Współwłaściciel klubu piłkarskiego

Jarosław Królewski jest współwłaścicielem i prezesem ekstraklasowego klubu piłkarskiego Wisła Kraków. Wcześniej przedsiębiorca wsparł finansowo tonący w długach klub i wraz z Jakubem Błaszczykowskim przekazał na niego aż 4 mln złotych. Dzięki temu ruchowi Królewski stał się posiadaczem 53,68% akcji, zostając tym samym większościowym akcjonariuszem klubu Białej Gwiazdy.

Wykładowca na uczelni

Królewski od 2010 roku jest wykładowcą i pracownikiem naukowym AGH. Prowadzi zajęcia m.in. na Wydziale Humanistycznym oraz Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej, gdzie współtworzył nagradzane kierunki studiów: Social Informatics, E-Economy czy Digital Marketing. 

Jarosław Królewski – majątek

Niestety nie wiadomo, ile dokładnie wynosi majątek Jarosława Królewskiego. Jednak biorąc pod uwagę wartość jego firmy i ilość posiadanych akcji w klubie Wisła Kraków, można się domyślać, że jest to niemała suma. Mężczyzna znany jest także ze swojej działalności charytatywnej. Jak sam przyznał w jednym z wywiadów, 80 procent tego, co zarabia, od razu rozdaje.

Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „GOŚĆ RTVG Jarosław Królewski” via YouTube.com – RTVGZobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: