Snoop Dogg – majątek. Ile „zielonych” zgarnia Calvin Cordozar Broadus Jr.?

Aleksandra Nabierzyńska

Majątek Snoop Dogga wcale nie jest przepalany. Wszystko wskazuje na to, że raper dobrze wie, co robi i umie zarządzać swoją fortuną. Przekonaj się, ile zarabia na swojej muzyce, wizerunku oraz towarzyszącej mu otoczce!

snoop dogg majątek

Calvin Cordozar Broadus Junior ma wiele ksywek – Snoop Doggy Dogg, Snoop Lion, Snoopzilla… Najbardziej znany pozostaje jako Snoop Dogg. Majątek zgromadził przez ponad 3 dekady swojej działalności – nie tylko na scenie. Potrafi dobrze spożytkować swoją popularność. Czerpie z niej zarówno profity finansowe, jak i satysfakcję z możliwości inspirowania i pomagania innym. Uwielbia dobrobyt i drogie zabawki, ale w przeciwieństwie do wielu american gangstazzz potrafi zachować zimną głowę oraz dobrze inwestować ciężko zarobione pieniądze.

Skąd pochodzi majątek Snoop Dogga?

Zamożność rapera jest naprawdę imponująca, ale równie imponujące są źródła, z których czerpie Snoop Dogg. Majątek zbudował na karierze muzycznej – zaczynał od rapowania, ale szybko został producentem muzycznym i wykonawczym. Jego kariera muzyczna zaczęła się od rapu, ale szybko poszerzyła się o produkcję muzyczną i wykonawczą. Albumy, single, kompilacje – sprzedaż fizycznych wydań przekroczyła 37 mln sztuk na całym świecie. W samych Stanach Zjednoczonych kupiono ponad 12,5 mln jego krążków. A przecież w serwisach streamingowych też słuchają go miliony fanów.

Ale muzyka to nie wszystko. Majątek Snoop Dogga pochodzi także z udziału w reklamach, filmach i innych wydarzeniach, takich jak gale wrestlingu.

Snoop Dogg – majątek, zarobki, znane i szacunkowe sumy

Obecnie wartość bogactwa muzyka ocenia się na minimum 160-165 milionów dolarów. Krótki rzut oka na medialne zestawienia pozwala stwierdzić, że majątek Snoop Dogga powiększa się coraz szybciej. Poniżej kwoty, jakie opublikował jeden z amerykańskich serwisów o gwiazdach:

  • 2017 – 100 milionów USD;
  • 2018 – 110 milionów USD;
  • 2019 – 120 milionów USD;
  • 2020 – 130 milionów USD;
  • 2021 –145 milionów USD;
  • 2022 – 165 milionów USD.

Z czego znany jest Snoop Dogg?

Majątek to „skutek uboczny” niezwykłej wszechstronności, talentu i pracy. Snoop Dogg jest znany przede wszystkim jako raper, ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Jego muzyczna kariera obejmuje nie tylko rap, ale także reggae i funk, co zaowocowało współpracą z wieloma wybitnymi artystami, takimi jak:

  • Dr. Dre;
  • Eminem;
  • Katy Perry;
  • Miley Cyrus i wielu innych.

Snoop Dogg jest także aktorem, producentem, zaliczył kilka gościnnych występów na galach wrestlingu, został nawet trenerem futbolu amerykańskiego. W 2018 r. Netflix nakręcił paradokument o stworzonej przez niego w 2005 r. lidze dla dzieciaków. Możliwość uprawiania sportu po szkole ma im pomóc skupić się na swoich celach i realizacji marzeń, odciągnąć od gangów czy narkotyków. W 2001 roku ukazała się autobiografia artysty (ewidentnie będzie potrzebowała aktualizacji), a w 2016 roku stał się członkiem WWE Hall Of Fame.

Snoop Dogg jest zdecydowanie znanym i szanowanym twórcą na całym świecie, a jego majątek tylko potwierdza jego niezwykłe umiejętności i sukces.

Fot. główna: Thecomeupshow via Wikipedia, CC BY 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: