Rinke Rooyens – majątek. Co wiadomo o finansach słynnego producenta?

Kaja Nowacka

Choć reżyserzy, scenarzyści i producenci zwykle są anonimowi dla widzów, to nie w przypadku Rinke Rooyensa. Majątek, liczne sukcesy oraz burzliwe życie prywatne sprawiają, że pozostaje w centrum zainteresowania. Przeczytaj tekst na temat jego bogactwa!

rinke rooyens majątek

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem telewizyjnych hitów, czy miłośnikiem plotek z życia celebrytów, Rinke Rooyens – a właściwie Rooijens – nie jest ci obcy. Właściciel medialnej potęgi, Rochstar S.A., jest znany z realizacji wielu znanych programów telewizyjnych. Ale jak dobrze znamy finansową stronę jego życia? Jakie tajemnice kryje majątek Rinke Rooyensa? Przygotuj się na podróż do świata pełnego luksusu, milionów i finansowych tajemnic!

Skąd pochodzi majątek Rinke Rooyensa?

Rinke Rooyens urodził się w Rotterdamie, ale to Polska stała się dla niego prawdziwą przepustką do oszałamiającej do kariery. Jego medialne imperium zaczęło się od produkcji programów telewizyjnych. Założył Rochstar S.A., przedsiębiorstwo mediowe, które ma na swoim koncie wiele hitów telewizyjnych. Trudno wymienić wszystkie programy, jakie wyprodukował Rinke Rooyens. Majątek producenta i scenarzysty w dużej mierze zależy od telewizyjnej koniunktury – a w ostatnich latach pandemia oraz związane z nią obostrzenia mocno ograniczyły możliwości realizacji nowych sezonów czy formatów.

Zdecydowanie mniejszy wpływ na bogactwo Rinke Rooyensa mają jego wcześniejsze zajęcia. W jego zawodowym życiorysie można znaleźć m.in. występy w teatrze w wieku nastoletnim, dorabianie poprzez pracę w myjni samochodowej. Pierwszą „poważną” posadę zdobył w telewizji w Kolonii, gdzie przez pewien czas pracował jako montażysta i asystent kierownika. Zdobyte doświadczenie z pewnością pomogło mu w rozwinięciu własnej działalności medialnej. Złośliwcy dodaliby do tej wyliczanki majątek jego partnerek, aczkolwiek przy rozstaniach nie było głośnych sporów na tym tle.

Rinke Rooyens – majątek, zarobki, znane i szacunkowe sumy

Według mediów plotkarskich w czasach największej prosperity Rochstara Rinke Rooyens mógł zarabiać nawet 500 tys. zł miesięcznie. Pytanie tylko, czy w tych wyliczeniach dziennikarze nie dokonali zbyt daleko idących uproszczeń i nie uznali zysku netto spółki Rochstar za pieniądze, które zasiliły wyłącznie portfel głównego właściciela firmy. Tu warto podkreślić, że w 4 z ostatnich 5 lat przedsiębiorstwo Rooyensa odnotowywało straty:

  • ponad 2,75 mln zł na minusie w 2020 r.;
  • 330 tys. zł straty w 2021 r.
  • zysk netto za 2022 r. wyniósł 1,38 mln zł.

W trakcie pandemii media donosiły, że Rooyens i jego partnerka, Joanna Przetakiewicz, sprzedawali swoją willę w Konstancinie za 13 mln zł. Nie wiadomo, czy ta decyzja była spowodowana stratami Rochstara, czy przeważały inne względy. Niewątpliwie tak duże transakcje nieruchomościowe są dowodem na znaczący majątek. Rinke Rooyens pozostaje multimilionerem – to możemy stwierdzić z całą pewnością. Natomiast dokładne oszacowanie jego bogactwa jest praktycznie niemożliwe.

Z czego znany jest Rinke Rooyens?

Majątek producenta i scenarzysty budzi duże zainteresowanie również dlatego, że telewidzowie często mogą oglądać logo Rochstara. Rooyens, dzięki swojemu talentowi i przedsiębiorczości, zyskał reputację w świecie telewizji – z jego usług korzystały m.in. TVP, Polsat, TVN, TV4, TV Puls i TTV. Producent takich hitów jak „Szymon Majewski Show”, „Gwiazdy tańczą na lodzie” czy „Jak oni śpiewają” nie mógł pozostać niezauważony. Do najsłynniejszych, wyprodukowanych bądź zaadaptowanych do polskich warunków formatów należą między innymi:

  • Kocham cię, Polsko!;
  • The Voice of Poland (oraz warianty Kids i Senior);
  • Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami

Wielu z nas zna go także z jego burzliwego życia prywatnego. Był mężem popularnej piosenkarki Kayah, z którą ma syna Rocha (stąd nazwa jego firmy). Rooyens był również w związku z kostiumolog Malwiną Wędzikowską i aktorką Katarzyną Wołejnio. Od 2020 r. żyje z projektantką mody Joanną Przetakiewicz. Nazwisko producenta pojawia się także przy okazji różnych projektów charytatywnych.

Fot. główna: Piotr Drabik via Wikipedia, CC BY 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: