Remigiusz Mróz – wykształcenie kluczem do sukcesu pisarza?

Aleksandra Nabierzyńska

Czy wiesz, kim z zawodu jest Remigiusz Mróz? Wykształcenie to właśnie to, co pozwoliło mu odnieść tak wielki sukces. Wyjaśniamy, jakie studia ukończył polski król powieści kryminalnych!

remigiusz mróz wykształcenie

Remigiusz Mróz – wykształcenie. Tego się nie spodziewasz!

Jakie jest wykształcenie Remigiusza Mroza? Urodzony w 1987 roku pisarz ukończył I Liceum Ogólnokształcące w Opolu, a następnie podjął studia prawnicze na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. W 2015 roku uzyskał na tej uczelni tytuł naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa karnego. Wiedzę z pewnością wykorzystuje w swoich powieściach, w których zaczytują się Polacy.

Kim jest Remigiusz Mróz, król polskich powieści kryminalnych?

Młodzieńczy okres Mroza to scenariusz dobrze znany większości z nas. Niewyróżniający się chłopiec z Opola, który rok po roku gromadził wiedzę, by później podjąć decyzje, które zmienią jego życie na zawsze. Jego pasja do nauki przełożyła się na sukces nie tylko na polu akademickim, ale też literackim. 

Z powodzeniem łączy elementy różnych gatunków literackich, kreując niepowtarzalne powieści, które zdobywają serca czytelników. Wykorzystuje zdobytą wiedzę prawniczą w swojej twórczości, poruszając przy tym trudne tematy społeczne, takie jak przemoc domowa czy problemy uchodźców.

Wśród jego dzieł znajdują się bestsellerowe serie z komisarzem Forstem i Joanną Chyłką oraz porywająca trylogia „Parabellum”. To wszystko sprawia, że Remigiusz Mróz to pisarz, który za pomocą pióra zdobył nie tylko serca czytelników, ale też znaczny majątek.

Fot. główna: Telemagazyn via Wikipedia, CC BY 3.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: