Ralph Kamiński – depresja. Jak artysta poradził sobie z chorobą?

Aleksandra Nabierzyńska

Co wiemy o Ralphie Kamińskim? Depresja, z którą walczył, cały czas kładzie się cieniem na jego życiu. Nieoczekiwane wyznanie przypomina nam, że choć blask fleszy jest oślepiający, za kulisami kryją się mroczne cienie.

ralph kamiński depresja

Znamy jego wyjątkowy styl, poruszającą muzykę i magnetyczny wyraz twarzy. Co kryje się ekspresyjnymi strojami i odważną fryzurą, młodzieńczym urokiem i talentem muzycznym? Przede wszystkim człowiek, który miał odwagę przyznać, że jest chory. Człowiek, który chce, abyśmy zrozumieli, co znaczy żyć z depresją. Ralph Kamiński zmagał się z nią całkiem niedawno.

Ralph Kamiński – depresja. Artysta opowiada o walce

Ralph Kamiński nie zawsze był tym charakterystycznym artystą, którego znamy dzisiaj. Jego blond włosy do ramion z 2021 roku zniknęły, a zastąpiły je fryzury i stroje nawiązujące do stylistyki lat 60. Za tym nowym wyrazistym wizerunkiem kryje się jednak prawdziwy Rafał Stanisław Kamiński, kuzyn Michała Szpaka, który mierzył się z demonem swojej depresji. Ralph Kamiński wygrał tę walkę, ale o niej nie zapomniał.

Co pomogło przetrwać artyście?

Nie każdy wie, że młodszy o siedem lat brat jest jednym z najważniejszych filarów wsparcia dla Kamińskiego. W obliczu walki z depresją obecność i wsparcie brata były nieocenione. Jak przypomina sam Ralph, na jego ciele jako tatuaże widnieją trzy najważniejsze słowa: babcia, mama, brat. To są najważniejsi ludzie w jego życiu.

Kiedy w 2019 roku Kamiński pierwszy raz przyznał, że choruje na depresję, nie było to łatwe. Przy tworzeniu pierwszej płyty, mimo jej sukcesu, nie mógł cieszyć się z rezultatów swojej pracy. Nawet spełnione marzenie o wystąpieniu na Open’erze okazało się dla niego trudne, kiedy dopadła go depresja. Szukał pomocy, mierząc się z lękiem i wstydem.

Depresja Ralpha Kamińskiego. Czy to zamknięty rozdział?

Obecnie Ralph Kamiński nadal przechodzi terapię i otwarcie mówi o swojej walce z depresją. Odmienił swoje życie, korzystając ze wsparcia bliskich, terapii i odwagi, aby opowiadać o swoich doświadczeniach. Ralph Kamiński to nie tylko utalentowany artysta, ale również człowiek z niezwykłą odwagą do dzielenia się swoimi przeżyciami.

Fot. główna: Ralf Lotys (Sicherlich) via Wikipedia, CC BY 4.0Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: