Michał Wiśniewski – wykształcenie. To prawdziwy szok dla fanów!

Aleksandra Nabierzyńska

Kim z zawodu jest Michał Wiśniewski? Wykształcenie tego wokalisty może cię zaskoczyć. Kim naprawdę jest ta rozpoznawalna, kontrowersyjna postać polskiej sceny muzycznej? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

michał wiśniewski wykształcenie

Michał Wiśniewski – wykształcenie gwiazdora

Kiedy myślimy o tym artyście, zwykle przychodzą nam na myśl przede wszystkim jego ekstrawaganckie kreacje i czerwone włosy. Ale czy kiedykolwiek osoby interesujące się tą postacią zastanawiały się, jakie jest wykształcenie Michała Wiśniewskiego? Okazuje się, że Michał uczęszczał do gimnazjum w Niemczech. Chodził również do szkoły muzycznej i uczył się gry na fortepianie – nie zdobył jednak oficjalnego wykształcenia muzycznego. 

Po powrocie do Polski podjął naukę w zawodowej szkole budowlanej. Dodać trzeba, że w młodości pracował też w hurtowni cebuli w Łodzi, był monterem, a nawet otworzył własne biuro tłumaczeń.

Kim jest Michał Wiśniewski – rozpoznawalna twarz polskiego show-biznesu

Jako jedna z najbardziej charakterystycznych postaci polskiego show-biznesu, Wiśniewski zasłynął z ekstrawaganckich scenicznych kreacji i czerwonych włosów. Swoją muzyczną karierę rozpoczął w 1994 roku, kiedy wraz z Jackiem Łągwą założył grupę Ich Troje. Ich piosenki „Powiedz”, „Babski świat”, czy „A wszystko to” są do dziś dobrze znane i lubiane przez fanów.

Syn Andrzeja i Grażyny Wiśniewskich miał dość trudne dzieciństwo. Po rozwodzie rodziców zamieszkał z ojcem, a matka przeniosła się do Niemiec. Kiedy w 1986 roku ojciec Michała popełnił samobójstwo, chłopiec trafił pod opiekę babci, a po jej śmierci do swojej ciotki. Dwukrotnie w dzieciństwie przebywał też w domu dziecka.

Michał Wiśniewski, znany z wielu związków i czterech rozwodów, jest obecnie mężem Poli Wiśniewskiej, z którą ma dwóch synów. Najmłodsze dziecko Wiśniewskiego, Noël Cloé, przyszło na świat w maju 2023 roku.

Fot. Główne: Serecki via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: