Michał Szpak – wykształcenie. Fakty i plotki o edukacji piosenkarza

Aleksandra Nabierzyńska

O wykształceniu Michała Szpaka krąży w mediach mnóstwo wykluczających się nawzajem materiałów. A skoro muzyk niewiele mówił o tej części swojego życia, fanki i fani muszą spekulować. Zobacz, co się pisało i mówiło na ten temat!

michał szpak wykształcenie

W dziedzinie, w której specjalizuje się gwiazdor, talent i samodzielna praca mogą z powodzeniem przebić wszystko, co daje kierunkowe, muzyczne wykształcenie. Michał Szpak to wciąż młody człowiek, zatem jeszcze wszystko przed nim. Tym bardziej że świat show-biznesu jest wyjątkowo kapryśny. Jednak wiele wskazuje na to, że charakterystyczny artysta doskonale zdaje sobie z tego sprawę i ma podstawy do tego, by pracować w innym zawodzie. Na wypadek gdyby jego czas na scenie skończył się wcześniej, niż mógłby sam sobie tego życzyć.

Kim z wykształcenia jest Michał Szpak?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie z uwagi na pewne sprzeczności w dostępnych materiałach medialnych. Sprawę utrudnia fakt, że sam zainteresowany najczęściej nie komentuje spraw dotyczących swojego życia prywatnego. Jedno można stwierdzić z całą pewnością – Michał Szpak formalnie nie jest wykształconym muzykiem. Zdawał wprawdzie na Wydział Piosenkarski Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, ale nie przeszedł egzaminów wstępnych. Podobno z uwagi na kontrowersyjny, szokujący image. Mocny makijaż i ekstrawaganckie stroje stały się jego znakiem rozpoznawczym.

Można zaryzykować tezę, że z wykształcenia Michał Szpak jest psychologiem. Bez najmniejszych wątpliwości studiował ten kierunek, natomiast nie można mieć całkowitej pewności, z jakim ostatecznym skutkiem. Część mediów podaje, że ich nie ukończył. Inne twierdzą, że został magistrem. Być może zrobił „tylko” licencjat. W wywiadzie dla „Gali” z 2016 r. zapytany o zniknięcie z mediów Szpak mówił o „nadrabianiu zaległości ze studiów”. Wydaje się, że przerwa w karierze scenicznej, o której wspominał, wskazuje na ukończenie studiów wyższych.

Michał Szpak – wykształcenie, ukończone szkoły i uczelnie

Pierwsze muzyczne kroki Michał stawiał w Jaśle, gdzie debiutował na scenie Domu Kultury. Miał wtedy zaledwie dziewięć lat. Wkrótce dołączył też do lokalnego chóru. W okresie szkolnym, Szpak nie tylko rozwijał swoje wokalne zdolności, ale również skupiał się na nauce. Początkowo uczęszczał do liceum w Zespole Szkół w Jaśle, ale po roku przeniósł się do Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach.

Choć Szpak bez powodzenia starał się dostać na Wydział Piosenkarski Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, jego droga edukacyjna nie skończyła się tam. Wybrał bowiem nieco inną ścieżkę, decydując się na studia psychologiczne na warszawskiej SWPS. Być może w przyszłości na liście pojawią się kolejne uczelnie lub inne instytucje edukacyjne.

Z czego znany jest Michał Szpak?

Wykształcenie i spora doza niepewności to jedynie wątek poboczny. Michał Szpak to postać, której nie trzeba zbytnio przedstawiać. Zdobywca drugiego miejsca w programie talent show TVN X-Factor, laureat Festiwalu Piosenki Rosyjskiej, zwycięzca nagrody SuperPremiery na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu – to tylko niektóre z jego osiągnięć. Michał zasłynął także jako reprezentant Polski z utworem „Color of Your Life” w Konkursie Piosenki Eurowizji 2016.

Swoją karierę muzyczną Szpak zaczynał jednak znacznie wcześniej. W czasach licealnych był wokalistą heavymetalowego zespołu Whiplash, z którym występował na wielu koncertach. Dzięki swojej charyzmie i unikalnemu stylowi, Michał Szpak zyskał status jednej z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiej sceny muzycznej.

Fot. główna: Silar via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: