Majątek Dody. Wielka kariera i wielkie problemy finansowe?

Aleksandra Nabierzyńska

W ostatnich miesiącach majątek Dody budzi wzmożone zainteresowanie. Nie tylko ciekawskich fanów, ale też prokuratury – wszystko przez długi i możliwe przekręty spółki, którą prowadziła z byłym już mężem. Sprawdź, co mówi się o stanie konta celebrytki i całej sprawie!

majątek dody

Dorota Rabczewska to gwiazda sceny muzycznej, znana ze swojego wyrazistego stylu i niebanalnej osobowości. Natomiast wokół majątku Dody pojawiło się ostatnio mnóstwo niejasności. Organy wciąż prowadzą swoje czynności – to dobry moment, by przyjrzeć się bogactwu piosenkarki od samego początku.

Skąd pochodzi majątek Dody?

Dorota „Doda” Rabczewska zrobiła karierę w wielu różnych dziedzinach – prawdopodobnie najbardziej zyskowna była działalność muzyczna i gaże za koncerty. Gwiazda zaczynała jako aktorka musicalowa w Teatrze Buffo, potem osiągnęła wielki sukces jako wokalistka zespołu Virgin – również jej kariera solowa spotkała się z dużym uznaniem publiczności. Niewątpliwie w zdobyciu sławy pomógł jej wyrazisty wizerunek, a także mniej lub bardziej celowe wywoływanie skandali. Często określa się Dodę jako pierwszą Polską celebrytkę.

Majątek Dody z pewnością rósł przy okazji kampanii reklamowych, w których brała udział. Warto tu podkreślić, że zdaniem specjalistów agresywny image piosenkarki mógł skutecznie odstraszyć wielu reklamodawców. Mimo tego kilka firm zdecydowało się na współpracę z Rabczewską, a do najbardziej znanych marek i kampanii należą działania dla:

  • MediaExpert;
  • firmy produkującej lody Koral;
  • BigStara (jeansy);
  • Eveline (kosmetyki).

Celebrytka była także bardzo aktywna w mediach. Doda wzięła udział w wielu programach telewizyjnych – wchodziła do reality show, była jurorką, wpuszczała kamery podczas nauki jazdy czy na swoje randki. Biorąc pod uwagę sławę Doroty Rabczewskiej, majątek niewątpliwie powiększał się o sumy z pięcioma lub sześcioma zerami podczas tych przedsięwzięć.

Do tego Doda coraz śmielej wkracza w świat filmu i kinematografii. Próbowała swoich sił w dubbingu, pojawiła się w kilku filmach jako aktorka, a część z nich współprodukowała. Obrazy z jej udziałem (na planie i w roli producentki) cieszyły się sporym zainteresowaniem – jednak sama stwierdziła, że pod względem finansowym efekty nie zawsze były takie, jakich można się było spodziewać.

Doda – majątek, zarobki, znane i szacunkowe sumy

Mimo że Doda nie podaje konkretnej wartości swojego majątku, media od lat próbują oszacować jej bogactwo. W 2012 r. jej wartość reklamową Forbes wycenił na 555 tys. zł. Podobno jej gaża za prywatne występy to niebagatelne 50 tysięcy złotych za zaledwie trzy piosenki. Na konto Dody trafiały duże sumy za koncerty, choć artystka przyznała, że do dużych występów plenerowych często dopłacała.

Na podstawie wywiadów z kilku ostatnich miesięcy można stwierdzić, że majątek Dody mocno się skurczył – sama Rabczewska stwierdziła, że „jest spłukana” i „bogata tylko wewnętrznie”. Aczkolwiek trudno zweryfikować, czy mówi szczerą prawdę, czy też mocno koloryzuje. Niewątpliwie wpadła w spore tarapaty finansowe, o czym może świadczyć m.in. sprzedaż kilku apartamentów. Te kłopoty są powiązane z działaniami jej byłego już męża, Emila Stępnia. Wspólna spółka małżeńska pogrążyła się w długach, a lokalizacja jej majątku staje się wyzwaniem dla komornika. Prokuratura podejrzewa m.in. świadome działanie na szkodę spółki, niewypłacenie inwestorom należnej części zysków i nielegalne wyprowadzanie majątku do innej spółki.

Z czego znana jest Doda?

Majątek Doroty Rabczewskiej z pewnością będzie jeszcze wielokrotnie zmieniał swoją wartość. Wkrótce premiery kolejnych programów, a kariery muzycznej raczej nie zamierza kończyć. Doda, czyli Dorota Rabczewska, to polska piosenkarka, autorka tekstów, producentka, aktorka i osobowość medialna. Na swoim koncie ma wiele przebojów i albumów, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wśród nich wymienia się między innymi następujące hity:

  • „Znak pokoju”;
  • „Szansa”;
  • „Dżaga”;
  • „2 bajki”;
  • „Nie daj się”.

Doda jest laureatką wielu nagród, w tym dwóch Europejskich Nagród Muzycznych MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy oraz 12 statuetek Viva Comet Awards. Wielokrotnie była uwzględniana w rankingach na najbardziej wpływowe Polki i najbardziej wpływowych Polaków oraz na liście najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu.

Nie tylko muzyka przyniosła Dodzie popularność. Wielokrotnie pojawiała się w reality show, różnych programach telewizyjnych, reklamowała znane marki, a nawet produkuje filmy. Doda to wszechstronna artystka i w pełni zasługuje na swoje miejsce na szczytach list przebojów i rankingów wpływowych osobistości.

Fot. główna: Magazyn VIVA! via Wikipedia, CC BY 3.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: