Magda Gessler – wzrost, czyli prawda o wysokości słynnej restauratorki

Michał Wójtowicz

Magda Gessler – wzrost. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jaką wysokość ma ta znana restauratorka? Zajrzyj do naszego tekstu i rozwiej wszelkie wątpliwości!

magda gessler wzrost

Jaki jest wzrost Magdy Gessler?

Wzrost Magdy Gessler wynosi 167 cm. Ta niezwykła postać polskiej sceny kulinarnej, która od lat zaskakuje swoimi kreacjami i przepisami, ma odpowiednie wymiary do swojej zawodowej roli.

Od Madrytu do Polski – kulinarne triumfy Gessler

Magda Gessler prowadziła firmę cateringową w Madrycie w latach 80. Jej talent docenił król Juan Carlos I oraz ekspertka kulinarna Clara María de A’Mesua. Współpraca z Clarą zaowocowała warsztatami w Królewskiej Hiszpańskiej Akademii Gastronomicznej.

Gessler otworzyła swoją pierwszą restaurację „W Ogrodzie” w 1989 roku w pałacu Zamoyskich w Warszawie, wspólnie z braćmi Adamem i Piotrem. Później otworzyli „Trębacką” oraz „U Fukiera” na warszawskim Rynku Starego Miasta.

Magda Gessler w świecie książek, telewizji i filmu

Gessler wydała trzy książki kucharskie i pisała felietony kulinarne dla „Wprost” i „Newsweeka”. W telewizji TVN prowadzi program „Kuchenne rewolucje”, jest jurorką w „MasterChef” i „MasterChef Junior Polska”, a także prowadziła własne programy na Food Network.

Współpracowała z Targami Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych „Regionalia” oraz firmą ZM Peklimar SA. Zaprojektowała kolekcję obrusów i serwet dla Fabryki Lnu Żyrardów oraz grę planszową „Kuchenny poker”. Gościnnie występowała w serialach i filmach, w tym w zwiastunie „Orange Is the New Black”. W 2021 roku wydała autobiografię pt. „Magda”, na podstawie której powstanie film fabularny.

Fot. Piotr Żmudzki via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: kwiecień 2023

Popularne wpisy: