Liroy – wzrost, czyli prawda o wysokości słynnego rapera

Michał Wójtowicz

Liroy – wzrost. Kiedyś król polskiego rapu, dziś nadal ikona. Ale czy znasz jego prawdziwy wzrost? Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się wszystkiego!

liroy wzrost

Ile centymetrów ma Liroy?

Wzrost Liroya to 161 cm. Raper, który zdobył ogromną popularność w latach 90., zaskakuje swoją posturą. Jego wysokość nie wpłynęła jednak na jego talent i karierę muzyczną.

Projekty i osiągnięcia Liroya

Liroy to nie tylko muzyka! W 2004 roku założył fundację Liroy Bank, otwierając ośrodek dla młodzieży Kielecka Szkoła Jazdy. W 2006 roku stworzył przedsiębiorstwo DEF Entertainment, wydając wkrótce kolejne albumy, a w 2007 roku założył firmę odzieżową Def Life. Współpracował również z zespołem Tuff Enuff, tworząc utwór „SecretService75 feat. Liroy”.

Kariera Liroya to nie tylko rap! W 2013 roku opublikował swoją autobiografię „AutobiogRAPia. Vol. 1”. W 2011 roku nawiązał współpracę z Januszem Palikotem, wspierając kampanię na rzecz legalizacji marihuany w Polsce. W 2015 roku został wybrany posłem na Sejm w ramach komitetu Kukiz’15.

Liroy i polityka – zaangażowanie społeczne

Liroy nie ogranicza się tylko do muzyki i biznesu. W 2013 roku zorganizował kampanię „Posadź Krzak”, promującą uprawę konopi, a w 2014 roku wziął udział w kampanii „1% dla fundacji Instytut Spraw Obywatelskich INSPRO”. W Sejmie był członkiem kilku komisji, m.in. Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.

Fot. Adrian Grycuk via Wikipedia, CC BY-SA 3.0Zobacz także:
Archiwum: kwiecień 2023

Popularne wpisy: