Krzysztof Hołowczyc – majątek. Ile zarabia rajdowiec i biznesmen?

Aleksandra Nabierzyńska

Majątek Krzysztofa Hołowczyca z pewnością jest milionowy. Trudno dotrzeć do konkretnych sum, ale na podstawie dostępnych informacji można się sporo dowiedzieć. Sprawdź, co o kierowcy i jego finansach publikowały media w ostatnich latach!

krzysztof hołowczyc majątek

Trudno nie lubić takiej postaci, jak Krzysztof Hołowczyc. Majątek w jakiejś mierze zbił również dlatego, że jest sympatycznym i konkretnym człowiekiem (a przynajmniej taki ma wizerunek). Wielu facetów chciałoby być takimi, jak on. Stąd niesłabnące zainteresowanie osobą kierowcy ze strony reklamodawców, mimo że jego kariera kierowcy zdecydowanie zwolniła. Jednak to właśnie rajdy stały się główną przepustką do imponujących zarobków. 

Skąd pochodzi majątek Krzysztofa Hołowczyca?

Hołowczyc, który swoją karierę zaczynał jako kierowca rajdowy, szybko zyskał reputację jednego z najbardziej utalentowanych zawodników w swojej dziedzinie. Lecz zarobki z samych wyścigów, nawet z tak prestiżowych jak rajd Dakar, nie wystarczyłyby na zgromadzenie tak znaczącego majątku. Motorsport jest bardzo kosztowny. Klucz do zrozumienia bogactwa Hołowczyca leży w jego podejściu do biznesu.

Inwestycje

Krzysztof Hołowczyc nie jest tylko rajdowcem, ale także utalentowanym biznesmenem. Ma kilka własnych przedsiębiorstw, takich jak agencja eventowa Hołowczyc Management czy Supercar Club. Członkowie klubu mogą jeździć wieloma pojazdami, które niekoniecznie chcą kupować na własność. Płacąc wyłącznie za wykorzystany czas, mogą nawet zarabiać na udostępnianiu swoich 4 kółek za pośrednictwem klubu. Przeszczepienie idei time-sharing z Zachodu na polski grunt okazało się strzałem w dziesiątkę i znacznie powiększyło majątek Krzysztofa Hołowczyca.

Reklamy

Krzysztof Hołowczyc zapewne sporo zarabia na reklamach. Mimo że nie startuje równie intensywnie, co kiedyś, wciąż jest atrakcyjny dla wielu marek. Uroda i urok osobisty robią swoje! Kierowca angażuje się w kampanie zarówno motoryzacyjnych marek, jak i firm z innych branż. Reklamuje lub reklamował takie marki, jak:

 • Play;
 • Atlantic;
 • Tyskie;
 • Żabka;
 • Mubi;
 • Mannol;
 • Breck;
 • Michelin.

Krzysztof Hołowczyc – majątek, zarobki, znane i szacunkowe sumy

Nie wiadomo, ile obecnie jest warte cały zgromadzony majątek Krzysztofa Hołowczyca. Naturalnie to nie tylko stan konta, ale też mnóstwo dóbr materialnych na czele z samochodami. Jego ulubiony to Nissan GT-R, miał ich już co najmniej 4. Roczne zarobki Hołowczyca w najlepszych latach przekraczały 1 mln zł rocznie, a jego wartość reklamową wyceniano na 350 tys. zł. Jest natomiast więcej szczegółowych danych z czasów, kiedy jako polityk był zobowiązany składać oświadczenia majątkowe.

W 2008 roku majątek Krzysztofa Hołowczyca wynosił ponad 8 milionów złotych – od tamtej pory raczej nie zbiedniał, wręcz przeciwnie. W dokumentach wymienił:

 • 750 tys. zł oszczędności;
 • mieszkanie – 200 tys. zł;
 • dom – 1,8 mln zł;
 • grunty – 4,6 mln zł;
 • motorówkę – 200 tys. zł;
 • pojazdy (m.in. Pontiac, trzy sportowe Subaru Impreza, Nissan Murano i specjalny Peugeot, motor) – 500 tys. zł. 

Z czego znany jest Krzysztof Hołowczyc?

Majątek Krzysztofa Hołowczyca jest postacią niezwykle różnorodną. Najbardziej znany jest z pewnością z sukcesów w sportach motorowych – jest trzykrotnym mistrzem Polski w rajdach samochodowych i mistrzem Europy z 1997 roku. Poza tym wielokrotnie uczestniczył w Rajdzie Dakar, co przyniosło mu ogromną międzynarodową rozpoznawalność. Napisał książkę „Piekło Dakaru” o swoich przeżyciach i wypadkach (np. złamany kręgosłup).

Jednak sport to nie jedyny obszar, na którym Hołowczyc zasłynął. W latach 2007-2009 był posłem do Parlamentu Europejskiego.

Fot. główna: Sławek via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: