Kora Jackowska – wykształcenie, nieznane fakty i tajemnice ikony rocka!

Aleksandra Nabierzyńska

Wszyscy znamy Korę Jackowską. Wykształcenie tej legendy polskiej sceny rockowej nie jest jednak tematem, który pojawia się często w rozmowach. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jakie skrywała ta niewiarygodnie utalentowana kobieta?

kora jackowska wykształcenie

Kora Jackowska – wykształcenie, które zaskakuje

Wykształcenie Kory Jackowskiej nieodłącznie kojarzone jest z muzyką. Tak naprawdę artystka miała jednak tylko wykształcenie średnie – była absolwentką VII Liceum Ogólnokształcącego im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie. Po maturze nie zdecydowała się na kontynuowanie nauki, chociaż pojawiają się plotki, że była studentką psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Choć nie posiadała formalnego dyplomu, pracowała jako opiekunka w klinice psychiatrycznej dla dzieci w Krakowie przez ponad dwa lata. 

Mimo że muzyczne wykształcenie Kory Jackowskiej nie było formalne, jej wyjątkowy talent był oczywisty dla wszystkich, którzy mieli przyjemność słuchać jej śpiewu. Była znanym samoukiem i mimo braku formalnej edukacji muzycznej, zdołała osiągnąć niezwykłe sukcesy na polskiej scenie rockowej. Swoją wiedzę zdobywała przez lata, a pasja do muzyki zawsze ją motywowała. Wiele osób z jej otoczenia wspomina, że Kora była niezwykle dociekliwa i zawsze szukała nowych źródeł inspiracji. To pozwoliło jej tworzyć muzykę, która wciąż porywa tłumy.

Kora Jackowska – nie tylko muzyka

Każdy zna Korę Jackowską jako wokalistkę Maanamu i twórczynię tekstów. Jednak życie Kory było znacznie bardziej złożone i bogate niż to, co widzieliśmy na scenie. Kora Jackowska (a następnie Sipowicz), urodzona jako Olga Aleksandra Ostrowska, rozpoczęła swoją artystyczną drogę w młodości, silnie związaną z krakowskim środowiskiem artystycznym. Jej barwne życie, pełne zaskakujących zwrotów akcji, zawsze było nierozerwalnie związane z muzyką. Była ikoną polskiego rocka, ale nie tylko muzyką żyła.

Zarówno jej związek z Markiem Jackowskim, jak i późniejszy z Kamilem Sipowiczem, wpłynęły na jej życie i karierę. Wprowadzili ją do świata muzyki, ale także pomogli jej zrozumieć, jak ważne jest utrzymanie równowagi między życiem prywatnym a karierą. Ostatnie lata swojego życia spędziła na Roztoczu, gdzie przeniosła się z Warszawy razem z mężem.

Fot. Główne: Serecki via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: