Katarzyna Bujakiewicz – wykształcenie. Jak została aktorką?

Kaja Nowacka

Gdyby stworzyć ranking najbardziej lubianych gwiazd filmów i seriali, w czołówce nie mogłoby zabraknąć Katarzyny Bujakiewicz. Wykształcenie niewątpliwie pomogło jej w karierze, choć zaczęła występować przed zdobyciem dyplomu. Dowiedz się więcej z dalszej części tekstu!

katarzyna bujakiewicz wykształcenie

Wiele wskazuje na to, że aktorka już w młodzieńczych latach doskonale wiedziała, co chce robić w przyszłości. I konsekwentnie stawiała kolejne kroki na drodze do realizacji tego celu. Wykształcenie Katarzyny Bujakiewicz, w połączeniu z naturalnym talentem, pozwoliło jej zabłysnąć na scenach teatralnych, w filmach i na ekranach naszych telewizorów w serialach. A związana z tym popularność otworzyła przed nią kilka innych drzwi – nie tylko do artystycznych projektów.

Jakie jest wykształcenie Katarzyny Bujakiewicz?

Odpowiedź jest tak prosta i oczywista, jak tylko można sobie wyobrazić. Katarzyna Bujakiewicz jest z wykształcenia aktorką. Czy ktoś jest zaskoczony? Być może za swoje występy nie otrzymała wielu nagród, ale to żaden wyznacznik poziomu umiejętności. Wystarczy rzucić okiem na jej aktorskie résumé, by przekonać się, że brała udział w naprawdę różnorodnych przedsięwzięciach.

Po zdobyciu wyższego wykształcenia Katarzyna Bujakiewicz rozpoczęła swoją karierę w Teatrze Współczesnym w Szczecinie, gdzie otrzymała angaż zaraz po studiach. Występowała tam aż do 2003 roku, po czym przeszła do Teatru Polskiego w Poznaniu. Niezależnie od miejsca, gdzie występowała, zawsze pokazywała profesjonalizm i pasję, które były wynikiem solidnego wykształcenia teatralno-aktorskiego.

Katarzyna Bujakiewicz – wykształcenie, ukończone szkoły i uczelnie

Maturę zdawała w I Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Prawdopodobnie to tutaj jej aspiracje artystyczne zaczęły nabierać konkretnych kształtów i przekształciły się w plany, które później skierowały ją na studia aktorskie.

Katarzyna Bujakiewicz studiowała we Wrocławiu, na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Studia ukończyła w 1995 roku, a dyplomowe spektakle zagrała w Teatrze Nowym w Poznaniu i Teatrze Współczesnym w Szczecinie w 1996 roku. To dało jej doskonałe podstawy do rozpoczęcia, a w zasadzie kontynuowania kariery aktorskiej. Po raz pierwszy w serialu pojawiła się w 1992 roku, a debiut kinowy zaliczyła rok później.

Z czego znana jest Katarzyna Bujakiewicz?

Aktorskie wykształcenie Katarzyny Bujakiewicz zrobiło swoje. Aktorka jest znana przede wszystkim z ról filmowych i serialowych, gra również w spektaklach teatralnych. Od wspomnianego debiutu na początku lat 90. wzięła udział w wielu produkcjach. Jednak jej talent nie ogranicza się tylko do aktorstwa. Wystąpiła również w teledyskach „Aniele” Meza i „Na spidzie” grupy Ascetoholix, a nawet nagrała piosenkę „Chłodny deszcz” z Verbą. W latach 2015–2016 była jednym z jurorów programu „Mali Giganci”, co pokazało jej wieloaspektowy talent i zasłużenie w świecie rozrywki.

Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „Bujaj się z Kaśką po Lubelszczyźnie – Tańcząca z alpakami” via YouTube.com – Bujaj się z Kaśką po LubelszczyźnieZobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: