Johnny Depp – wzrost gwiazdy i więcej o jego życiu i karierze

Michał Wójtowicz

Jaki jest wzrost Johnny'ego Deppa? Odkryj tę ciekawostkę i poznaj więcej na temat życia i osiągnięć tego utalentowanego aktora.

johnny depp wzrost

Johnny Depp – jak wysoki jest aktor?

Johnny Depp, znany aktor hollywoodzki, ma 178 cm wzrostu. To jedna z ciekawostek dotyczących tego utalentowanego artysty.

Dzieciństwo i początki kariery muzycznej Deppa

Johnny Depp urodził się 9 czerwca 1963 roku w amerykańskiej rodzinie o korzeniach irlandzkich, niemieckich i indiańskich. Jego ojciec był inżynierem, a matka kelnerką. Po trudnym dzieciństwie i rozwodzie rodziców młody Depp zmagał się z problemami alkoholowymi i narkotykami. Postanowił spróbować swoich sił w karierze muzycznej, grając w różnych zespołach, jednak nie odniósł większych sukcesów.

Depp w świecie aktorstwa

W 1984 roku Nicolas Cage pomógł Deppowi zdobyć rolę w filmie „Koszmar z ulicy Wiązów”. Następnie zagrał w filmie „Pluton” i w serialu „21 Jump Street”, co przyczyniło się do rozwoju jego kariery aktorskiej. Przełom nastąpił w 1990 roku, kiedy wystąpił w filmach „Beksa” i „Edward Nożycoręki”.

Współpraca z Timem Burtonem i kolejne sukcesy

Johnny Depp stał się ulubionym aktorem Tima Burtona, którego obsadzał w swoich surrealistycznych filmach. Wspólnie stworzyli takie dzieła jak „Jeździec bez głowy”, „Charlie i Fabryka Czekolady” czy „Sweeney Todd: demoniczny golibroda z Fleet Street”. Aktor zdobywał coraz większą sławę, grając również w innych produkcjach, takich jak „Piraci z Karaibów” czy „Transcendencja”.

Życie prywatne Johnny’ego Deppa

Życie prywatne Deppa było pełne skandali i romansów z gwiazdami takimi jak Kate Moss, Winona Ryder czy Naomi Campbell. W jego życiu na stałe zagościły trzy kobiety: pierwsza żona Lori Anne Alison (1983-1986), długoletnia partnerka Vanessa Paradis, z którą ma dwójkę dzieci – córkę Lily Rose Melody i syna Johna Christophera „Jacka” Deppa III (1998-2012), oraz Amber Heard, z którą był żonaty od lutego 2015 roku.

Fot. Angela George via Wikipedia, CC BY-SA 3.0Zobacz także:
Archiwum: kwiecień 2023

Popularne wpisy: