Jerzy Owsiak – majątek. Fakty i mity o zarobkach prezesa WOŚP

Kaja Nowacka

Chcesz odkryć prawdę o tym, jak duży jest majątek Jerzego Owsiaka? Zgłębiamy tajemnice konta słynnego prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jakie są jego źródła dochodów? Czytaj dalej, jeśli nie boisz się faktów!

jerzy owsiak majątek

Niezwykle skrajne emocje budzi w Polakach Jerzy Owsiak. Majątek i rzekome niejasności to ulubiony temat jego przeciwników. Ma również gorących zwolenników. Niektórzy pewnie wybaczyliby mu, gdyby dotychczasowe zarzuty o nieprawidłowości w finansowaniu fundacji i wzbogacaniu się na działalności charytatywnej okazały się przynajmniej w części prawdziwe. I nawet dodali, że Jurek zrobił tyle dobrego, że zasłużył na ekstra wynagrodzenie. A ty, do której grupy należysz? Polecamy trzecią drogę i przyjrzenie się na chłodno sprawdzonym, zweryfikowanym danym.

Skąd pochodzi majątek Jerzego Owsiaka?

Wbrew plotkom i pogłoskom, głównym źródłem dochodów, które wpływają ma majątek Jerzego Owsiaka, wcale nie jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. A przynajmniej nie bezpośrednio. Jerzy Owsiak nie zarabia jako prezes WOŚP, lecz jako prezes spółki Złoty Melon, która należy do fundacji. Ta spółka jest odpowiedzialna za pozyskiwanie funduszy na działalność fundacji, dzięki czemu Owsiak może skoncentrować się na swojej pracy. Obejmuje to między innymi:

  • sprzedaż gadżetów z logo WOŚP;
  • organizację Pol’and’Rock Festivalu;
  • prowadzenie szkoleń dla firm (agencja Power Speech).

Dodatkowo Jerzy Owsiak jest popularnym radiowcem. Obecnie prowadzi audycję „Zaraz będzie ciemno” w AntyRadiu, a wcześniej był znany z pracy w Trójce. Kariera radiowa to kolejne źródło dochodów, które przyczynia się do ogólnego stanu majątku Jerzego Owsiaka.

Jerzy Owsiak – majątek, zarobki, znane i szacunkowe sumy

Prezes WOŚP, który nie kryje się ze swoimi poglądami, jest niejako zmuszony do pełnej transparentności. Z oświadczeń samego Owsiaka wynika, że otrzymuje zarobki w okolicach 10 tys. zł netto miesięcznie z tytułu zarządzania spółką Złoty Melon. Na początku 2023 roku podkreślał również, że jego wynagrodzenie z tego tytułu nie zmieniło się istotnie przez ostatnie lata. Ostatnia podwyżka, o 1000 zł, miała miejsce w październiku 2017 roku. Aczkolwiek ani media, ani sam zainteresowany nie podają łącznej sumy, na jaką opiewa majątek Jerzego Owsiaka.

Transparentność finansowa

Takie dane można wprawdzie znaleźć w mediach społecznościowych, na różnych blogach czy artykułach niektórych mediów, ale ich wiarygodność jest praktycznie zerowa. Jerzy Owsiak wygrywał już procesy z osobami, które publikowały zmyślone informacje o finansach WOŚP i Złotego Melona. Historie o 40 mln złotych majątku Jerzego Owsiaka i zarobkach 100 tys. zł miesięcznie można, a wręcz trzeba włożyć między bajki.

To, co jest pewne, to fakt, że Owsiak i WOŚP są transparentni w kwestii finansów. Wszelkie informacje o zebranych kwotach są publicznie dostępne, a fundacja regularnie rozlicza się z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Z czego znany jest Jerzy Owsiak?

Majątek Jerzego Owsiaka to ważna kwestia, szczególnie że wpływa na wiarygodność działalności charytatywnej. Choć pada wiele oskarżeń i domysłów, to nikt nie przedstawił dowodów, by nasz bohater uszczknął cokolwiek dla siebie z dotychczas zebranych 1,75 mld zł. Jurek Owsiak to postać, której nie trzeba przedstawiać – jest on wszystkim znany jako założyciel i prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, za co doczekał się wielu wyróżnień, a nawet nominacji do Pokojowej Nagrody Nobla.

Fot. główna: Zorro2212 via Wikipedia, CC BY-SA 3.0Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: